Na drogach zimowe warunki , policjanci z Braniewa apelują o uwagę

i

Autor: www.pixabay.com Na drogach zimowe warunki , policjanci z Braniewa apelują o uwagę

Na drogach zimowe warunki, policjanci z Braniewa apelują o uwagę

2021-12-22 11:14

Padający śnieg z deszczem i gołoledź skutecznie utrudniają życie kierowcom. W takich warunkach każdy wyjazd na drogę powinien być poprzedzony podstawowymi czynnościami przy samochodzie, które poprawią nasze bezpieczeństwo. Przypominamy jak przygotować swój samochód do jazdy w niekorzystnych warunkach.

Zima to zawsze trudny czas dla kierowców. Zmieniające się warunki pogodowe mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Częstym zjawiskiem jest zalegający śnieg na jezdni, gołoledź lub miejscowe oblodzenia. Dlatego zawsze warto sprawdzić prognozy pogody, aby nie dać się zaskoczyć na trasie. Przygotowanie samochodu z pewnością pomoże bezpiecznie dotrzeć do punktu docelowego.

Śliska jezdnia wymusza na kierowcach zachowanie większego dystansu do poprzedzającego nas samochodu. Zwiększona odległość przyda się w sytuacji nagłego hamowania lub gdy będzie potrzeba rozpędzenia pojazdu przed zaśnieżonym wzniesieniem. Pamiętajmy, że śliska nawierzchnia wydłuża drogę hamowania. Uważajmy więc przy włączaniu się do ruchu czy zmianie pasa - łatwo w tych sytuacjach o wymuszenie pierwszeństwa.

Przypominamy o każdorazowym przygotowaniu swojego samochodu do podróży. Naszym obowiązkiem jest odśnieżyć cały pojazd (kluczowe są szyby i reflektory), sprawdzić oświetlenie i stan płynów eksploatacyjnych. Przy śliskiej nawierzchni przydadzą się zimowe opony, gwarantujące lepszą przyczepność do podłoża.

Pamiętajmy, że jazda nieprzygotowanym autem i pośpiech to tylko dodatkowy stres w przedświątecznych przygotowaniach. Zdecydowanie nie warto!

opr. as

Sedno Sprawy - Marcin Horała

Kevin sam w domu - Jak dobrze znasz świąteczny hit? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Dokąd rodzina McCallisterów wybiera się na Boże Narodzenie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE