Na drogi powiatu braniewskiego wyjechały nowe motocykle policyjne

i

Autor: arch. KPP Braniewo Nowe maszyny to BMW R 1250 RT.

Na drogi powiatu braniewskiego wyjechały nowe motocykle policyjne

2022-08-12 7:00

Policjanci z braniewskiej „drogówki” otrzymali dwa nowoczesne motocykle, dzięki którym jeszcze skuteczniej będą reagować na niebezpieczne manewry kierujących.

Nowe maszyny to BMW R 1250 RT. zasilane 2-cylindrowym bokserem o pojemności 1254 cm3. Silnik daje kierującemu do wykorzystania 136 koni mechanicznych, moment obrotowy o wartości 143 Nm skutecznie „odpycha” motocykl od asfaltu.

Drogówka na dwóch kółkach

Policyjna wersja tej maszyny jest jednoosobowa, miejsce pasażera zajmuje zintegrowany kufer z centralą radiową. Zupełnie nowe malowanie, wzbogacone o wiele elementów odblaskowych, sygnały uprzywilejowania LED z przodu i z tyłu barwy niebieskiej i czerwonej. W wyposażeniu znajdziemy także podgrzewane siedzenie i manetki oraz inne elementy poprawiające komfort podróżowania. Motocykle zostały zakupione w ramach projektu „Bezpieczniej na drogach – motocykle dla służby ruchu drogowego”.

Policyjnych motocyklistów kierowcy będą mogli spotkać na terenie całego powiatu braniewskiego.

- Funkcjonariusze będą bacznie się przyglądać nie tylko podróżującym na jednośladach, ich uwaga będzie skupiona na każdym uczestniku ruchu drogowego, który rażąco łamie obowiązujące przepisy - informują policjanci z Braniewa.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Wojciech z Łodzi naśladuje znane postaci z kreskówek, filmów i gier
Sonda
Co sądzisz o polskich serialach?