wiadomości

Na Zalewie Wiślanym oderwała się kra. Utknęli na niej wędkarze [AKTUALIZACJA]

2024-01-17 13:48

Niezwykle niebezpieczne zdarzenie na Zalewie Wiślanym w pobliżu miejscowości Ujście w województwie warmińsko-mazurskim. Oderwał się kawałek lodu, na którym znajdowało się czterech wędkarzy. Na szczęście akcja zakończyła się powodzeniem.

Na Zalewie Wiślanym oderwała się kra. Utknęli na niej wędkarze

Do zdarzenia doszło w środę (17 stycznia) po południu na wysokości miejscowości Ujście. Według straży pożarnej kra dryfowała w kierunku Piasków. Na lodzie uwięzione były cztery osoby. Na pomoc wędkarzom ruszyli strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Braniewie oraz straż graniczna.

- Jesteśmy w trakcie działań, w tej chwili widzimy osoby uwięzione na krze na środku Zalewu Wiślanego na torze wodnym. To prawdopodobnie 4 osoby. Znaczna część Zalewu Wiślanego jest zamarznięta, ale część jest odmrożona. Działania będą skomplikowane, współpracujemy ze strażą graniczną ze Starej Pasłęki - relacjonował rzecznik straży pożarnej z Braniewa Jarosław Skalski.

Ze względu na zalodzenie zalewu służby ratownicze miały problem z zadysponowaniem sił ratowniczych. Nie dało się wykorzystać poduszkowca straży granicznej. Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa wysłała więc śmigłowiec ratowniczy.

Dzięki błyskawicznej reakcji służb ratunkowych akcja zakończyła się powodzeniem. - Osoby już na pokładzie śmigłowca bezpieczne - poinformował na Twitterze Sebastian Kluska, dyrektor Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa.

Tragiczna śmierć młodych polskich aktorek. Niezapomniani
Listen on Spreaker.