Nabór do straży granicznej w warmińsko-mazurskim. Na chętnych czeka jeszcze 71 etatów

i

Autor: Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej

praca

Nabór do straży granicznej w warmińsko-mazurskim. Na chętnych czeka jeszcze 71 etatów

2024-03-01 6:54

Zastanawiasz się nad pracą w straży granicznej? W 2024 roku Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej planuje przyjąć do służby jeszcze 71 osób. Jakie wymagania muszą spełnić kandydaci? Na czym polega procedura kwalifikacyjna? Szczegóły poniżej.

Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej ochrania granicę z Obwodem Królewieckim na odcinku blisko 200 km. W służbowej odpowiedzialności W-MOSG jest 11 placówek, w tym 4 drogowe przejścia graniczne, 2 kolejowe oraz lotnicze przejście graniczne. W tym roku oddział oferuje jeszcze 71 etatów dla nowych funkcjonariuszy. Przyjęcia do służby w Warmińsko-Mazurskim Oddziale Straży Granicznej odbędą się w maju, we wrześniu i grudniu.

Jakie należy spełnić warunki, aby zostać strażnikiem granicznym?

By zostać funkcjonariuszem, trzeba spełnić szereg warunków. Służbę w straży granicznej może pełnić osoba posiadająca wyłącznie obywatelstwo polskie. Kandydat na funkcjonariusza nie może być karany, musi posiadać nieposzlakowaną opinię, co najmniej średnie wykształcenie i odpowiednią zdolność fizyczną i psychiczną do służby. To jednak nie wszystko.

By zyskać szansę na pracę w straży granicznej, trzeba również pozytywnie zaliczyć procedurę kwalifikacyjną składającą się z dwóch etapów. W pierwszym kandydat składa niezbędne dokumenty, przechodzi rozmowę kwalifikacyjną oraz badanie psychologiczne. Do tego przeprowadzane zostaje badanie psychofizjologiczne z użyciem wariografu. Drugi etap składa się z testu z wiedzy ogólnej, testu wybranego języka obcego, testu sprawności fizycznej oraz rozmowy kwalifikacyjnej. Po pozytywnym ukończeniu II etapu postępowania kwalifikacyjnego (uzyskaniu co najmniej 12 pkt. z egzaminów), kandydat kierowany jest do komisji lekarskiej celem ustalenia zdolności fizycznej i psychicznej do służby w straży granicznej. Po przejściu procesu rekrutacyjnego rozpoczyna się szkolenie.

Czy dostaniesz się do straży granicznej? Takie pytania mogą pojawić się w teście

Pytanie 1 z 35
Co oznacza skrót PKW?
Straż graniczna uderzyła w bimbrowników. Skonfiskowali tysiące litrów alkoholu