Nie odwracaj oczu! Regowanie na cudzą krzywdę to nasz obowiązek

i

Autor: www.pixabay.com Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112 lub 997, by uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować czyjeś życie.

Nie odwracaj oczu! Regowanie na cudzą krzywdę to nasz obowiązek

2021-01-12 23:53

Uwaga na silny mróz! Policjanci z Braniewa przed zbliżającymi się mrozami apelują: nie bądźmy obojętni i alarmujmy odpowiednie służby za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie.

Najbliższe dni będą wyjątkowo mroźne. Nastąpi znacznie ochłodzenie i temperatura na zewnątrz, w nocy ma spaść nawet do kilkunastu stopni poniżej zera.  stopni C. Kiedy temperatura na zewnątrz gwałtownie spada, jest kilka kresek poniżej zera, nie zapominajmy, że są osoby, które mogą potrzebować naszej pomocy.

- Zwracamy się do wszystkich z apelem o to, aby nie byli obojętni na czyjąś krzywdę. Chodzi tu oczywiście o osoby, które mogą cierpieć z powodu zimna. Należy pamiętać, że na wychłodzenie organizmu są szczególnie narażeni bezdomni, osoby starsze i osoby nietrzeźwe przebywające na dworze – przypominają funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Braniewie.

Kiedy temperatura na zewnątrz gwałtownie spada, jest kilka kresek poniżej zera, nie zapominajmy, że są osoby, które mogą potrzebować naszej pomocy. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy odpowiednie służby za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Zima w Bydgoszczy

Jesteś dobrym kierowcą? Sprawdź, czy potrafisz prowadzić auto w trudnych warunkach

Pytanie 1 z 15
Czy jadąc we mgle, możesz spodziewać się wydłużonej drogi hamowania auta?