Nie uciekaj z miejsca zdarzenia, bo i tak Cię znajdą!

i

Autor: WMOSG patrol SG

Nie uciekaj z miejsca zdarzenia, bo i tak Cię znajdą!

2022-10-27 18:00

Obywatele Ukrainy, szukając grzybów, weszli na pas drogi granicznej i zawrócili. Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Braniewie ustalili, że sprawcami wykroczenia były 2 kobiety i 2 mężczyzn.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Braniewie szukali sprawców wejścia na pas drogi granicznej. Do akcji włączył się również przewodnik z psem służbowym. Sprawdzono pobliskie drogi i tereny przygraniczne.

Ślady takiego samego obuwia odnaleziono również w innych miejscach. Wszystko wskazywało, że jest to czteroosobowa grupa. Mgła panująca tego dnia utrudniała odczyt zapisów z kamer. Pomimo to, funkcjonariusze SG nie odpuścili. Poszukiwania doprowadziły ich do Elbląga. Okazało się, że dwie kobiety w wieku 31 i 43 lata oraz dwóch mężczyzn w wieku 37 i 38 lat szukając grzybów, weszli na pas drogi granicznej, a gdy przekonali się, że grzybów tam nie ma, zawrócili.

Mieszkający w Elblągu Ukraińcy nie spodziewali się, że po tygodniu zapukają do nich funkcjonariusze Straży Granicznej. W minionym tygodniu każdy z nich zapłacił mandat w kwocie 500 zł. Przygraniczne lasy kuszą grzybiarzy, dlatego po raz kolejny apelujemy o zwracanie uwagi na tablice informacyjne i oznaczenia granicy państwa w czasie grzybobrania. Pamiętaj, kiedy utracisz orientację i wejdziesz na pas drogi granicznej, nie uciekaj, zadzwoń do najbliższej placówki Straży Granicznej i poinformuj o zdarzeniu.

4,5-letni Leoś zakopany w płytkim grobie pod Garwolinem. Matka i jej partner z zarzutami zabójstwa

Nirvana - jak dobrze znasz historię legendy grunge'u? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Z jakim innym legendarnym muzykiem skonfliktowany był Kurt Cobain?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE