Nie zwlekaj - za darmo sprawdź światła pojazdu w Braniewie

i

Autor: KPP Braniewo Nie zwlekaj - za darmo sprawdź światła pojazdu w Braniewie

Nie zwlekaj - za darmo sprawdź światła pojazdu w Braniewie

2022-12-02 11:26

W sobotę 3 grudnia już po raz czwarty w ramach tegorocznej edycji kampanii „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”, na wybranych stacjach kontroli pojazdów, będzie można w całej Polsce bezpłatnie sprawdzić stan i ustawienie świateł w pojazdach. Będzie to można zrobić także w Braniewie.

Sprawne światła w pojeździe mają wpływ na bezpieczeństwo zarówno kierującego pojazdem, jak i pozostałych uczestników ruchu, w szczególności pieszych. Pamiętajmy, aby sprawdzać ustawienie świateł, wymieniać przepalone żarówki, a także zadbać, aby wszystkie lampy i światła odblaskowe pojazdu były czyste.

Apelujemy również do pieszych o korzystanie z elementów odblaskowych. Odblaski odbijają światło w kierunku jego źródła. Dzięki temu zjawisku kierowca w porę jest ostrzegany o tym, że na drodze może znajdować się pieszy.

Bezpłatne sprawdzenie ustawienie świateł można przeprowadzić w ponad 1100 stacjach diagnostycznych na terenie Polski. W Braniewie to stacje działające przy Elbląskiej, Królewieckiej, Kościuszki i Przemysłowej.

Awantura w Sejmie! Klaudii Jachirze zabrano telefon. Jest nagranie!

QUIZ. Najważniejsze pary polskich seriali. To od nich wszystko się zaczęło. Prawdziwy fan zna szczegóły na wyrywki

Pytanie 1 z 10
Nieszczęśliwa miłość Barbary w "M jak miłość", to...