Niecodzienna interwencja: strażacy ratowali byka

i

Autor: arch. KP PSP Braniewo Byk wpadł do studni znajdującej się na pobliskim polu i utknął wewnątrz betonowych kręgów.

Niecodzienna interwencja: strażacy ratowali byka

2021-06-11 9:23

Strażacy kojarzą się z gaszeniem pożarów, ale od dawna nie tylko tym się zajmują. Ostatnio w Wilczętach ratowali byka, który zaklinował się w studni.

Do zdarzenia doszło we wtorek (8 czerwca 2021r.). Kilka minut po godz. 16:00 służba dyżurna Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie odebrała zgłoszenie o byku, który wpadł do studni w jednym z gospodarstw rolnych w miejscowości Wilczęta. Z informacji od osoby zgłaszającej wynikało, że byk wpadł do studni znajdującej się na pobliskim polu i utknął wewnątrz betonowych kręgów. Na miejsce zdarzenia skierowano strażaków – ochotników z Gładysz, Wilcząt oraz dwa pojazdy z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie.

Strażacy ratowali byka

Działania strażaków polegały na odkopywaniu ziemi i rozbiórce  betonowych kręgów studni. Dodatkowo zwierzę zostało zabezpieczone przed ewentualnym dalszym opadaniem wewnątrz studni z wykorzystaniem lin strażackich oraz węży pożarniczych. Na miejsce działań bezinteresownie przybył strażaków – ochotnik druh Przemysław Dolot z OSP Wilczęta, który wykorzystał do akcji prywatną koparkę, co przyśpieszyło działania ratownicze.

Po ponad godzinnych działaniach udało się wydobyć byka. Okazało się , że nie odniósł żadnych obrażeń w trakcie wypadku.

- Na słowa uznania zasługuje zaangażowanie strażaków – ratowników z gminy Wilczęta, którzy stanęli na wysokości zadania i kolejny raz udowodnili, że stanowią mocny potencjał ratowniczy – komentuje bryg. Ireneusz Ścibiorek, komendant braniewskich strażaków.

"Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!"

Laboratorium metamfetaminy ukryte pod kojcem dla psów
Sonda
Wakacje 2021 - czy powinny trwać krócej czy dłużej?