Nielegalna produkcja alkoholu w powiecie braniewskim. Mężczyzna przyłapany na gorącym uczynku!

2022-05-31 9:56

Warmińsko-mazurska KAS ujawniła nielegalną produkcję alkoholu na terenie powiatu braniewskiego. Właściciel linii produkcyjnej został przyłapany na gorącym uczynku. Funkcjonariusze zabezpieczyli aparaturę do destylacji, zacier i gotowe wyroby alkoholowe.

W maju funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Olsztynie wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Braniewie ujawnili proces nielegalnej produkcji alkoholu. Mężczyzna został złapany na gorącym uczynku na jednej z posesji na terenie powiatu braniewskiego.

— W wyniku przeszukania pomieszczeń funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli aparaturę do destylacji, ok. 60 l tzw. zacieru do produkcji alkoholu oraz ok. 10 l wyrobów alkoholowych, pochodzących z nielegalnej produkcji — informuje mł.asp. Marta Rosiak z IAS w Olsztynie.

Nielegalna produkcja alkoholu jest zagrożona karą grzywny, karą ograniczenia wolności albo karą pozbawienia wolności do roku. Nielegalne wyroby alkoholowe produkowane są najczęściej z alkoholu technicznego. Zawierają one wiele szkodliwych substancji, które zagrażają zdrowiu i życiu człowieka.

Mistrzostwa Europy w triathlonie – Olsztyn 2022