kontrola

i

Autor: WMOSG kontrola

Nielegalnie zatrudnieni na Warmii i Mazurach

2022-06-08 10:38

Kontrole przeprowadzone od początku roku przez funkcjonariuszy z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej, wykazały uchybienia w zatrudnianiu cudzoziemców terenie Warmii i Mazur. Na 1 914 obcokrajowców objętych kontrolą, 403 pracowało nielegalnie.

W większości byli to obywatele Ukrainy 88%, ale także Białorusi 6%, Gruzji 3% czy Mołdawii 2%. Głównie powtarzającymi się naruszeniami przepisów były praca bez wymaganego zezwolenia, powierzenie pracy na innych warunkach niż określone w zezwoleniu oraz bez zawarcia odpowiednich umów w formie pisemnej.

Najwięcej cudzoziemców nielegalnie pracowało na budowie 28%, firmach pośredniczących w zatrudnieniu 18%.  Natomiast w gastronomii 16%, produkcji 14%, a usługach 8%. Funkcjonariusze SG stwierdzili uchybienia w powierzaniu pracy w powiecie olsztyńskim 30%, mrągowskim i iławskim po 12%, ełckim oraz giżyckim 8% i piskim 6%.

Od początku roku do końca maja Sądy z Warmii i Mazur wymierzyły kontrolowanym przedsiębiorcom grzywny na kwotę prawie 59 tys. zł.

Najlepszy Koncert Świata w Radomiu - relacja z imprezy VOX FM

Zdałbyś egzamin na prawo jazdy 2023? Sprawdź!

Pytanie 1 z 10
Z jaką maksymalną prędkością możesz jechać mijając ten znak?
Quiz - znak drogowy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE