Nietypowa interwencja braniewskich strażaków. Starszą kobietę musieli wydostać z jej własnego łóżka

i

Autor: www.pixabay.com Strażacy wydobyli kobietę ze skrzyni na pościel i ułożyli na łóżku.

Nietypowa interwencja strażaków. Starszą kobietę musieli wydostać z jej własnego łóżka

2020-12-26 15:09

Kojarzona z gaszeniem pożarów straż pożarna, od dawna ma wiele innych obowiązków, a interwencje do których codziennie wyjeżdżają potrafią zaskakiwać. Tak było w świąteczną sobotę (26 grudnia) w Braniewie. Starsza kobieta wpadła do skrzyni łóżka i nie mogła się stamtąd wydostać. Syn, który z nią mieszkał też nie dał rady i zadzwonił po pomoc.

26 grudnia 2020 roku, kilkanaście minut po godz. 04 rano braniewscy strażacy otrzymali zgłoszenie dotyczące mieszkanki Braniewa, która wymagała pomocy mundurowych. Z informacji uzyskanych od osoby zgłaszającej wynikało, że kobieta znajdowała się w skrzyni od łóżka, z której nie można było jej wydostać.

Na miejscu okazało się, że starsza kobieta /88 lat/ prawdopodobnie podczas wyciągania pościeli straciła równowagę i wpadła do skrzyni łóżka. Przeleżała w niej kilka godzin. Syn, który zadzwonił do straży pożarnej, prosił o pomoc, bo nie był w stanie samodzielnie wydobyć swojej matki. Kobieta przez kilka godzin znajdowała się w niewygodnej pozycji, leżąc w częściowo otwartej kanapie.

- Strażacy wydobyli kobietę ze skrzyni na pościel i położyli ją już na posłanym łóżku. Przeprowadzono dodatkowo wywiad czy nie wymaga pomocy medycznej. Na szczęście skończyło się tylko na krótkotrwałym bólu kończyny górnej – relacjonuje bryg. Ireneusz Ścibiorek – oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie.

***

To kolejna z interwencji straży pożarnej w Braniewie, która zaskoczyła nawet samych mundurowych i przykład na szeroki wachlarz usług ratowniczych, które realizują strażacy.

 

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

Niezłomne terenówki dla Straży Granicznej. Te samochody nie boją się bezdroży

Ile zarabia kierowca taksówki, tira, śmieciarki? Nie zgadniesz! A może jednak? [QUIZ]

Pytanie 1 z 12
Ile zarabia kierowca śmieciarki?