Nieuczciwa opiekunka usłyszała zarzut kradzieży

i

Autor: www.pixabay.com Zdjęcie stanowi ilustrację do materiału

Nieuczciwa opiekunka usłyszała zarzut kradzieży

2022-01-28 8:23

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi pewnej mieszkance powiatu braniewskiego, która okradła swoich podopiecznych. Z ustaleń kryminalnych wynika, że 45-latka, która opiekowała się seniorami, zabrała im 4 tys. zł. Kobieta przyznała się do winy, a teraz odpowie przed sądem.

Oficer dyżurny braniewskiej komendy został powiadomiony o kradzieży. Zgłaszająca powiadomiła funkcjonariuszy, że w listopadzie minionego roku pewni seniorzy stracili 4 tys. zł za sprawą nieuczciwej opiekunki. Tematem zajęli się kryminalni.

Z ustaleń policjantów wynikało, że 45-latka w 2021 r. przez kilka miesięcy opiekowała się pokrzywdzonymi, pomagała im również w robieniu zakupów. W listopadzie minionego roku kobieta zabrała większa sumę pieniędzy należącą do podopiecznych. Był to ostatni raz, kiedy starsze małżeństwo widziało swoje oszczędności. Gdy informacja o kradzieży dotarła do bliskich pokrzywdzonych – postanowili o fakcie powiadomić policjantów.

Kryminalni zatrzymali i doprowadzili podejrzaną do komendy. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego 45-latka usłyszała zarzut kradzieży, do którego się przyznała. Za popełnione przestępstwo grozi jej teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Natalia Maliszewska pokazuje SE pokój w którym mieszka

High League - QUIZ

Pytanie 1 z 9
Kiedy odbędzie się druga gala High League