Nocny pożar zakładu produkcyjnego we Fromborku

i

Autor: arch. KP PSP Braniewo W chwili dojazdu strażaków ogień niszczył wnętrza budynków produkcyjnych.

Nocny pożar zakładu produkcyjnego we Fromborku

2022-01-31 18:39

Służą bez wytchnienia. Strażacy z Braniewa walczyli i nadal walczą ze skutkami wichury, która przeszła nad powiatem braniewskim w niedzielę 30 stycznia. Oprócz tego jak zwykle zabezpieczają życie i zdrowie mieszkańców. W poniedziałek ( 31 stycznia) o 4 nad ranem zostali wezwani do dużego pożaru, do którego doszło w stolarni we Fromborku.

Wiatr, podtopienia, pożar – tak wyglądały ostatnie godziny ciężkiej służby strażaków z Braniewa. Tylko w niedzielę  zanotowali ponad 130 interwencji związanych z silnym wiatrem. Strażacy nie tylko usuwali powalone drzewa, zabezpieczali też dachy obiektów budowlanych zarówno mieszkalnych jak i gospodarczych. Walczyli także z zagrożeniem powodziowym ze strony Zalewu Wiślanego we Fromborku.

Nocny pożar we Fromborku

Strażacy nie mieli okazji do odpoczynku. Po niedzielnych zmaganiach z silnym wiatrem otrzymali kolejną poważną interwencję. W poniedziałek 31 stycznia br. około godziny 04.00 wezwano ich do pożaru zakładu produkcyjnego (stolarnia - produkcja trumien) we Fromborku. Na miejsce skierowano kilkanaście pojazdów gaśniczych z powiatu braniewskiego i elbląskiego. W chwili dojazdu strażaków ogień niszczył wnętrza budynków produkcyjnych.

7 godzin akcji ratowniczej

Dzięki żmudnej i trudniej pracy udało się ograniczyć i powstrzymać ogień przed zniszczeniem obiektu mieszkalnego. Po około 7 godzinach akcji gaśniczej pożar został ugaszony. Wysoka temperatura oraz silne zadymienie nie ułatwiały pracy dla strażaków. Szczęściem w nieszczęściu w tym przypadku jest fakt, że nie było ofiar.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Uratowali bobra przed pewną śmiercią! Teraz zwierzę wróciło na wolność
Sonda
Czy w Polsce też należy znieść wszystkie restrykcje covidowe?