Wysokie kary za nieodpowiedzialną jazdę

i

Autor: arch. KP PSP Braniewo Bezpieczeństwo na drogach zależy w dużej mierze od nas samych.

Wysokie kary za nieodpowiedzialną jazdę

2022-01-26 2:12

Wprowadzone na początku 2022 roku zmiany, których celem jest zwiększenia bezpieczeństwa na drodze, zaostrzyły kary za niebezpieczne zachowania kierowców i pieszych. Mimo to, wciąż nie brakuje nieodpowiedzialnych uczestników ruchu, którzy wbrew rozsądkowi decydują się na łamanie przepisów.

Policjanci z braniewskiej „drogówki” po raz kolejny interweniowali wobec nieodpowiedzialnych kierujących i innych uczestników ruchu. W ciągu ostatnich  dni funkcjonariusze nie tylko uniemożliwiali zbyt szybką jazdę, ale i pracowali na miejscach dwóch kolizji.

Złych przykładów nie brakuje

W niedzielę (23.01) policyjne patrole czuwały nad bezpieczeństwem podróżujących drogą s-22. W tym czasie funkcjonariusze przerwali zbyt szybką jazdę trzem kierującym, którzy za przekroczenia prędkości zostali ukarani mandatami w wysokości 800 i 1000 złotych.

Dzień później (24.01) „drogówka” bacznie przyglądała się podróżującym w Braniewie oraz w Woli Lipowskiej. I tym razem przeprowadzone kontrole wykazały, że niektórzy kierowcy nie respektują ograniczeń prędkości. Kontrola zakończyła się dla każdego z nich nałożeniem mandatu w wysokości 800 złotych.

Także w poniedziałek (24.01) policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło w Braniewie na ul. Olsztyńskiej. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że kierujący fiatem najprawdopodobniej zasnął i uderzył w przydrożne drzewo. Mężczyzna może mówić o dużym szczęściu bo nie odniósł żadnych obrażeń. Za spowodowanie kolizji policjanci ukarali go mandatem w wysokości 1100 złotych.

We wtorek (25.01) po godz.7:00 policjanci pracowali na miejscu kolejnej kolizji. Funkcjonariusze ustalili, że kierująca renault nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu peugeot, doprowadzając w ten sposób do zderzenie pojazdów. Za popełnione wykroczenie kobieta została ukarana mandatem w wysokości 1300 złotych.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Bezpieczny wyjazd na ferie. Policyjna kontrola autokarów
Sonda
Kto lepiej prowadzi samochód: kobiety czy mężczyźni?