Nowa Pasłęka przygotowana na gorący weekend

i

Autor: arch. UG Braniewo Parkingi będą oznaczone i ogrodzone, a nasi strażacy - ochotnicy będą Was kierować w stosunkowo najwygodniejsze miejsca.

Nowa Pasłęka przygotowana na gorący weekend

2021-07-23 7:03

Rozpoczyna się najgorętszy weekend roku w Nowej Pasłęce. Międzynarodowe regaty żeglarskie i Święto śledzia, którego gwiazdą będzie m.in. Zenek Martyniuk to wydarzenia, w których będzie chciało wziąć udział wielu chętnych. Imprezy odbędą się w piątek i w sobotę 23 i 24 lipca. Gmina Braniewo jest przygotowana logistycznie do tego przedsięwzięcia.

W sobotę 24 lipca w Nowej Pasłęce odbędzie się  Święto Śledzia połączone z występami artystycznymi. Główną gwiazdą będzie Zenek Martyniuk. Koncert  zaplanowano na godz. 19.00. Scena ustawiona zostanie na tzw. dzikiej plaży. Gmina Braniewo, by ułatwić gościom możliwość dojazdu na miejsce imprezy i pozostawienia auta w bezpiecznym miejscu zorganizowała kilka bezpłatnych stref parkingowych.

Parkingi będą oznaczone i ogrodzone, a ruchem kierować będą gminni strażacy -ochotnicy. Również dla ułatwienia, praktycznie w całej miejscowości będą znajdowały się tabliczki informacyjne z lokalizacją parkingów oraz pola koncertowego.

Specjalnie na ten czas w Nowej Pasłęce zorganizowano 7 bezpłatnych stref do parkowania. Parkingi będą oznaczone i ogrodzone, a nasi strażacy z OSP Lipowina, Gronowo i Żelazna Góra będą  kierować gości w stosunkowo najwygodniejsze miejsca.

- Zachęcamy Państwa do przyjazdu nie tylko drogą przez miejscowość Ułowo, ale także „betonówką” od strony ul. Królewieckiej. Zdecydowanie ułatwi nam to uzupełnianie poszczególnych stref parkingowych z obu stron - podpowiadają organizatorzy święta.

Również dla ułatwienia, praktycznie w całej miejscowości będą znajdowały się tabliczki informacyjne z lokalizacją parkingów oraz pola koncertowego.

- Zwracamy się  do Państwa z prośbą o wyrozumiałość. Zależy nam aby każdy uczestnik mógł pozostawić swoje auto w bezpiecznym miejscu, a przede wszystkim aby bezpiecznie mógł dotrzeć na pole koncertowe - informują organizatorzy.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

Bydgoska ekipa Eska Summer City na plaży w Pieczyskach

qz-GEmE-8RMh-T324