Dzień św. Anny w Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku

i

Autor: Muzeum Mikołąja Kopernika we Fromborku Św. Anna była opiekunką chorych i cierpiących, patronowała małżeństwom, matkom, więziom rodzinnym.

Dzień św. Anny w Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku

2021-07-21 6:52

Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku zaprasza na „Dzień św. Anny”, który odbędzie się w niedzielę (25 lipca) w Szpitalu św. Ducha (ul. Stara 6). "Chcielibyśmy uświetniać tą niezwykłą postać, świętując Jej dzień oraz przypominając jednocześnie o niezwykłym miejscu jakim jest przyszpitalna kaplica pod wezwaniem św. Anny" - tłumaczą organizatorzy.

W tym roku Dzień Św. Anny wypada w poniedziałek, ale Muzeum przesunęło uroczystość na niedzielę by więcej osób mogło wziąć w niej udział. Od godz. 11.00 zapraszają na letni piknik.

- Przygotowaliśmy atrakcje dla ciała i dla duszy: stoiska lokalnych firm (zioła i słodkości) oraz wyjątkowy koncert, który będzie zwieńczeniem tego dnia. W niedziele wszystkie Anny zwiedzają Szpital św. Ducha bezpłatnie. Dla solenizantek przygotowaliśmy również mini loterię. Zachęcamy, żeby wziąć ze sobą koc by spędzić ten odpustowy piknik w naszym ogrodzie – zapraszają organizatorzy.

Punktem kulminacyjnym wydarzenia będzie letni koncert Moniki Żelazek "Śpiewam do Ciebie". Początek o godzinie 19.00 w ogrodzie przy Szpitalu św. Ducha (niedziela, 25 lipca). Monice Żelazek będą towarzyszyć Maciej Aleksandrzak (muzyk i kompozytor) oraz Sebastian Krajewski (kompozytor i pieśniarz). Wstęp wolny.

Św. Anna była opiekunką chorych i cierpiących, patronowała małżeństwom, matkom, więziom rodzinnym. Była też patronką „dobrej śmierci”. Odrębną funkcję stanowił jej patronat nad kobietami ciężarnymi i położnicami – co było szczególnie ważne w czasach słabej opieki medycznej nad rodzącymi kobietami oraz wysokiej śmiertelności położnic i noworodków.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Wioska olimpijska oczami polskich pływaków. Zobacz jak mieszkają sportowcy
Sonda
Gdzie najbardziej lubisz spędzać wakacje?