Nowe, ciekawe miejsce do zobaczenia we Fromborku

i

Autor: FB Archikatedra Frombork/Sebastian Stawiński Obecnie w pomieszczeniach pałacowych można podziwiać: salon kredensowy, salon niebieski, salon kominkowy, bibliotekę, gabinet, salon Papieża Grzegorza i salę reprezentacyjną.

Nowe, ciekawe miejsce do zobaczenia we Fromborku

2021-08-26 6:59

We Fromborku warto odwiedzić niedawno wyremontowany Nowy Pałac Biskupi. To wybudowany w pierwszej połowie XIX wieku zabytkowy, neogotycki budynek wykonany z cegły, znajduje się przy ulicy Katedralnej 6.

Dzięki dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2014 -2020 przeprowadzony został remont pomieszczeń pałacowych. Wszystkie piece wymagały rozebrania i ponownego ustawienia po naprawie i uzupełnieniu kafli. Zachowano ich funkcjonalność i można w nich palić. Konserwacji poddano kna i drzwi.

Kolorystyka ścian jest efektem aranżacji

Jak się okazało w trakcie prac, pałacowe ściany  pierwotnie były pokryte tapetami, których skrawki zachowały się pod listwami przypodłogowymi, a fundusze nie pozwoliły na ich odtworzenie. Naświetla witrażowe odzyskały dawny blask a podłogi zostały wymienione na nowe.

Wystawy, koncerty, spotkania

Obecnie w pomieszczeniach pałacowych: salon kredensowy, salon niebieski, salon kominkowy, biblioteka, gabinet i salon Papieża Grzegorza prezentowana jest wystawa Wystawa "Dawni mieszkańcy i budowniczowie pałacu" a w sali reprezentacyjnej odbywają się koncerty i spotkania. Nowy Pałac Biskupi jest otwarty dla zwiedzających w soboty i niedziele od 14 :00 do 17 :00. Po pałacu oprowadza przewodnik. Wejścia odbywają się  co pół godziny.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Bulwary Wiślane. Koncert Andrea Bocelli

Quiz. Najważniejsze wydarzenia w Polsce po 2000 roku. Pamiętasz je?

Pytanie 1 z 15
Papież Jan Paweł II zmarł w 2005 roku. Pamiętasz w jaki dzień?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE