Nowoczesny skaner pojawił się na przejściu w Grzechotkach

i

Autor: Gmina Braniewo Nowoczesny skaner pojawił się na przejściu w Grzechotkach

Nowoczesny skaner pojawił się na przejściu w Grzechotkach

2023-02-24 7:51

Na przejściu granicznym w Grzechotkach otworzono nowoczesny rentgen do prześwietlania zawartości pojazdów. Dzięki nowoczesnemu skanerowi RTG zostanie ograniczona liczba fizycznych kontroli oraz przyspieszona weryfikacja przewożonych towarów.

Skaner RTG do prześwietlania samochodów ciężarowych, autobusów i samochodów osobowych, to jedno z nowocześniejszych urządzeń tego typu na granicy UE, w szczególności przeznaczone do wykrywania nielegalnych towarów, materiałów wybuchowych, promieniotwórczych, narkotyków, broni palnej oraz do wykrywania skrytek, dodatkowych elementów konstrukcyjnych pojazdów, w szczególności zaś do szybkiej (bez konieczności otwierania pojazdu) weryfikacji deklaracji przewozowych.Urządzenie umożliwia skanowanie minimum 15 pojazdów na godzinę, przy zapewnieniu niezawodności funkcjonowania i wymaganej jakości obrazu, przy pracy 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Jest przy tym całkowicie bezpieczne dla otoczenia i jego obsługi. Sprzęt kosztował 11 mln zł i został sfinansowany z budżetu państwa.

Czy sralnik wrócił na Pragę-Północ? Sprawdzamy!

QUIZ. Czy rozumiesz, co mówi do ciebie twój pies? Przy 8 pytaniu nie daj się zwieść pozorom!

Pytanie 1 z 10
Wyszczerzone zęby, warczenie, wycofana postawa syngalizują że:
Pies
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE