Nowy pojazd trafił do braniewskiej drogówki

i

Autor: arch. KPP Braniewo Pojazd przeznaczony jest do obsługi i zabezpieczenia miejsc zdarzeń drogowych.

Nowy pojazd trafił do braniewskiej drogówki

2022-12-06 1:52

Nowoczesny radiowóz, który trafił do braniewskiej komendy to pojazd marki Volkswagen Crafter. Przeznaczony jest do obsługi i zabezpieczenia miejsc zdarzeń drogowych.

Nowy nabytek braniewskich policjantów będzie służył w "drogówce". Radiowóz został zaprojektowany oraz wyposażony w taki sposób, aby policjanci mogli w sprawny oraz bezpieczny sposób wykonywać czynności w miejscu wypadku drogowego.

Jest bogato wyposażony

Znajdują się w nim między innymi: zestaw ratownictwa medycznego, zestaw znaków drogowych, lamp i  pachołków ostrzegawczych. Są też: zestaw dysków świetlnych, agregat prądotwórczy, komputer przenośny, aparat fotograficzny, opóźnieniomierz do pomiaru i rejestracji opóźnienia hamowania oraz lustro do inspekcji podwozia. Wewnątrz pojazdu zamontowano  biurko z drukarką. Samochód posiada dodatkowo sterowane bezprzewodowo oświetlenie 360° oraz tablicę informującą o zdarzeniu.

Zakup radiowozu był możliwy dzięki środkom finansowym pochodzącym z UE w ramach projektu „Bezpieczniej na drogach – Ambulanse Pogotowia Ruchu Drogowego dla Policji”.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

Taksówkarz podejrzany o przestępstwa seksualne zatrzymany podczas wielkiej akcji policji
Sonda
Kupujesz bliskim prezenty na Mikołajki?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE