Nowy pojazd trafił do braniewskiej drogówki

i

Autor: arch. KPP Braniewo Pojazd przeznaczony jest do obsługi i zabezpieczenia miejsc zdarzeń drogowych.

Nowy pojazd trafił do braniewskiej drogówki

2022-12-06 1:52

Nowoczesny radiowóz, który trafił do braniewskiej komendy to pojazd marki Volkswagen Crafter. Przeznaczony jest do obsługi i zabezpieczenia miejsc zdarzeń drogowych.

Nowy nabytek braniewskich policjantów będzie służył w "drogówce". Radiowóz został zaprojektowany oraz wyposażony w taki sposób, aby policjanci mogli w sprawny oraz bezpieczny sposób wykonywać czynności w miejscu wypadku drogowego.

Jest bogato wyposażony

Znajdują się w nim między innymi: zestaw ratownictwa medycznego, zestaw znaków drogowych, lamp i  pachołków ostrzegawczych. Są też: zestaw dysków świetlnych, agregat prądotwórczy, komputer przenośny, aparat fotograficzny, opóźnieniomierz do pomiaru i rejestracji opóźnienia hamowania oraz lustro do inspekcji podwozia. Wewnątrz pojazdu zamontowano  biurko z drukarką. Samochód posiada dodatkowo sterowane bezprzewodowo oświetlenie 360° oraz tablicę informującą o zdarzeniu.

Zakup radiowozu był możliwy dzięki środkom finansowym pochodzącym z UE w ramach projektu „Bezpieczniej na drogach – Ambulanse Pogotowia Ruchu Drogowego dla Policji”.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

Taksówkarz podejrzany o przestępstwa seksualne zatrzymany podczas wielkiej akcji policji
Sonda
Kupujesz bliskim prezenty na Mikołajki?