Obóz harcerski we Fromborku pod strażackim nadzorem

i

Autor: arch. KP PSP Braniewo Spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem.

Obóz harcerski we Fromborku pod "strażackim nadzorem"

2022-07-28 21:53

Prawie 70. harcerzy z Warmii i Mazur spędza wakacje na obozie we Fromborku. Obozowisko zlokalizowane w miejskim lesie skontrolował osobiście m.in. Warmińsko – Mazurski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej.

Bezpieczeństwo podczas letniego wypoczynku dzieci i młodzieży to priorytet organizatorów i odpowiednich służb. Kilka lat temu podczas obozu harcerskiego zginęły dwie nastoletnie harcerki. Namiot, w którym spały, przygniotło drzewo złamane przez nawałnicę.

Obozowisko harcerskie we Fromborku

Prawie 70. harcerzy z Warmii i Mazur spędza wakacje na obozie we Fromborku. Obozowisko zlokalizowane w miejskim lesie skontrolował osobiście m.in. Warmińsko – Mazurski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej. Nadbryg. Tomasz Komoszyński odwiedził wypoczywających we Fromborku harcerzy w towarzystwie zastępcy Warmińsko – Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Tomasza Ostrowskiego oraz Komendanta Powiatowego PSP w Braniewie bryg. Ireneusza Ścibiorka.

Kontrola wypadła celująco

W trakcie wizyty strażacy zapoznali się z planem i organizacją harcerskiego obozowiska oraz warunkami wypoczynku. Spotkanie z harcerzami było też formą edukacji o bezpieczeństwie oraz okazją do przybliżenia roli i zadań Państwowej Straży Pożarnej. Wypoczywający harcerze otrzymali od strażaków słodki prezent. Spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Dziewczynka wypadła z okna. Sąsiadka widziała wszystko.
Sonda
Nauka zdalna zimą 2022/2023 - czy jesteś za tym, by była?