pożar

Ogromny pożar pod Braniewem. 1000 balotów słomy w ogniu [ZDJĘCIA]

2023-07-10 10:14

W poniedziałek od godzin porannych braniewscy strażacy gaszą pożar sterty kostek słomy w miejscowości Rusy w gminie Braniewo.

W poniedziałek (10 lipca) około godziny 8.00 braniewska straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze sterty balotów słomy. Na miejsce pożaru jako pierwsi dotarli strażacy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej PSP w Braniewie. W chwili dojazdu do miejsca pożaru ogniem objęta była większa część sterty kostek słomy (około 1000 sztuk zgromadzonych kostek).

- Obecnie strażacy prowadzą intensywne działania gaśnicze ograniczając wielkość pożaru. Działania ukierunkowane zostały również, aby obronić pobliskie budynki gospodarskie - informuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie.

Z uwagi na rozmiar pożaru, silne zadymienie i promieniowanie cieplne na miejsce skierowano trzy pojazdy gaśnicze oraz pojazd specjalny z Komendy Powiatowej PSP w Braniewie, strażaków z Wojskowej Straży Pożarnej oraz strażaków ochotników z jednostek OSP: Braniewo, Gronowo, Lipowina, Żelazna Góra, Wielkie Wierzno, Frombork.

- Z pobliskiego cieku wodnego strażacy zbudowali stanowisko wodne do poboru wody wykorzystywanej do celów gaśniczych. Środek gaśniczy podawany jest z działek wodno - pianowych oraz prądownic wodnych. W działaniu strażaków wspierają rolnicy i pracownicy gospodarstwa rolnego. Wysoka temperatura oraz zadymienie nie ułatwiają działań gaśniczych dla strażaków - dodają strażacy.

Nożownik z ulicy Szczygła

QUIZ. Sobotnia ortografia. Trudne słowa na literę "m"

Pytanie 1 z 12
Na początek coś łatwego. Wskaż poprawną pisownię: