Orzeł biały na Skwerze Sybiraków w Braniewie

i

Autor: MH Pomnik Orła Białego w Braniewie

Orzeł biały na Skwerze Sybiraków w Braniewie

2022-05-04 23:57

Święto Konstytucji 3 Maja w Braniewie w 2022 roku połączone zostało z odsłonięciem pomnika Orła Białego na Skwerze Sybiraków. Pomnik powstał m.in. na prośbę mieszkańców – mówi burmistrz Tomasz Sielicki.

Braniewskie uroczystości związane z obchodami 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczęła msza św. w intencji Ojczyzny odprawiona w Bazylice Mniejszej pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej z udziałem kompanii honorowej 9BBKPanc. i pocztów sztandarowych.

Spotkanie po dwóch latach

Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią miejsko – powiatowe obchody tego święta miały wyjątkowy charakter. W przemarszu na Skwer Sybiraków mieszkańcy mogli podziwiać obok kompanii honorowej 9BBKPanc. także mażoretki „Gama” i Młodzieżową Orkiestrę Dętą OSP z Płośnicy.

Orzeł Biały

O godz. 11.00 na Skwerze sybiraków rozpoczęły się uroczystości, których głównym punktem było odsłonięcie pomnika Orła Białego, pod którym zaproszone delegacje złożyły wieńce i kwiaty.  Część oficjalną zwieńczyły: apel pamięci zakończony salwą honorową w wykonaniu żołnierzy kompanii honorowej 9BBKPanc. oraz występ zespołów z Płośnicy.

"Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!"

Święto Paniagi w Rzeszowie. Pochód w amerykańskim stylu!
Sonda
Znałeś wcześniej historię Henryki Krzywonos-Strycharskiej?