Pierwszy dzień i pierwsze instrukcje

i

Autor: arch. 9BBKPanc. Pierwsze instrukcje dotyczące zasad panujących na ich macierzystym pododdziale.

Pierwszy dzień i pierwsze instrukcje

2022-04-21 7:02

Po świętach wielkanocnych u braniewskich czołgistów pojawiła się kolejna grupa ochotników. To będzie drugi turnus Służby Przygotowawczej realizowany w 9 brygadzie w 2022 roku. Szkolenie potrwa 27 dni.

Ochotnicy po przekroczeniu bramy koszar przeszli testy na COVID-19, a później wymagane formalności. Zanim otrzymali mundur i zakwaterowanie mieli spotkanie z lekarzem i wizytę w salonie fryzjerskim. Od pierwszych godzin pobytu w jednostce dostawali też pierwsze instrukcje dotyczące zasad panujących na ich macierzystym pododdziale.

Ochotnicy w brygadzie

Ochotnicy, którzy tym razem trafili na szkolenie do 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej to niewielka, ale zmotywowana grupa. Są to mieszkańcy Warmii i Mazur i województwa podlaskiego, którzy w większości chcą związać się z wojskiem na dłużej. Poza tym jak sami dodają chcą się sprawdzić.

Chcą się sprawdzić

- Dla mnie służba w wojsku to nowe wyzwanie, możliwość zdobycia doświadczenia i szansa na rozwój – mówi Sebastian z Olsztyna.

- Ja jestem zainteresowany technika wojskową – dodaje Adrian z Zambrowa. Z kolei Jacek z Braniewa nie przeszedł przeszkolenia wojskowego podczas studiów, dlatego zdecydował się na to teraz.

Szkolenie ochotników potrwa 27 dni i zakończy się przysięgą wojskową 16 maja br.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Wojenni bandyci strzelali do Marianka
Sonda
Myślisz, że Rosja faktycznie zorganizuje koncerty z okazji 9 maja na okupowanych terenach Ukrainy?