Osadzeni pójdą w las

i

Autor: www.pixabay.com Zdjęcie stanowi ilustrację do materiału

Osadzeni pójdą w las

2022-01-07 10:31

Areszt Śledczy w Elblągu podpisał porozumienia z Nadleśnictwem Elbląg oraz Nadleśnictwem Zaporowo rozpoczynając w ten sposób współpracę w ramach programu „Praca dla więźniów”.

Osadzeni z aresztów w Elblągu i w Braniewie będą pomagać np. przy zalesianiu terenów ich porządkowaniu i oczyszczaniu, przy usuwaniu skutków klęsk żywiołowych, pożarów, powodzi, zanieczyszczeń. Dzięki zatrudnieniu, osadzeni będą mogli zdobywać nowe umiejętności i zwiększą w ten sposób swoje szanse na rynku pracy po opuszczeniu zakładu karnego.

Natomiast społeczność Elbląga, Braniewa i okolicznych miejscowości będzie mogła korzystać ze wsparcia Służby Więziennej w realizacji zadań i przedsięwzięć.

PGL LP to największa w Unii Europejskiej organizacja zarządzająca lasami należącymi do Skarbu Państwa, przy czym Nadleśnictwo Elbląg, obejmujące Mierzeję Wiślaną, Żuławy i Wysoczyznę Elbląską, jest jednym z największych w Polsce. Nadleśnictwo Zaporowo z obszarem 18291 ha w obrębie 7 gmin powiatu braniewskiego i elbląskiego stanowi również duży potencjał do współpracy w zakresie odpłatnego zatrudniania osadzonych.

W przygotowaniu porozumienia o współpracy pomiędzy Lasami Państwowymi a Służbą Więzienną uczestniczył Michał Gzowski, rzecznik prasowy Lasów Państwowych.

— Pamiętajmy, że chroniąc przyrodę, chronimy nasze dziedzictwo narodowe — mówi Gzowski. — Praca osadzonych na rzecz Lasów Państwowych przyczyni się do zwiększenia dbałości o nasze wspólne dobro.  

Dramatyczny wypadek na moście Gdańskim w Warszawie

QUIZ: Zgadnij, jaką gwiazdą jestem

Pytanie 1 z 6
Po karierze telewizyjnej zająłem się rolnictwem. Mam za sobą najgorszy moment tej kariery... Zostałem zaatakowany przez krowę, w błocie, podczas burzy, ze zmiażdżonymi jądrami... Kim jestem?