Ostatni weekend wakacji - policjanci czuwają nad bezpieczeństwem podróżujących

i

Autor: www.pixabay.com Dla jednych to czas powrotu do domu, dla innych to ostatni weekend wakacyjnej swobody.

Ostatni weekend wakacji - policjanci czuwają nad bezpieczeństwem podróżujących

2021-08-28 10:39

Ostatni weekend wakacji to szczególny moment. Tradycyjnie w tym czasie na drogach powiatu braniewskiego pojawiło się więcej policyjnych patroli. Funkcjonariusze zadbają o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu.

- Policjanci w trakcie pełnionych służb niezmiennie będą dbać o bezpieczeństwo i porządek w ruchu drogowym oraz interweniować wobec tych, którzy zlekceważą obowiązujące przepisy i narażą na niebezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego - informują służby prasowe.

Kontrolowana będzie prędkość jadących pojazdów, trzeźwość i uprawnienia kierowców, sposób przewożenia pasażerów (szczególnie tych najmłodszych) oraz stan techniczny oraz wymagane wyposażenie auta.

Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych

Policjantów należy spodziewać się także w miejscach o największym natężeniu ruchu drogowego, gdzie będą czuwać nad jego płynnością oraz w uzasadnionych przypadkach podejmować ręczne kierowanie ruchem. Policjanci będą także kontrolować pojazdy o dmc przekraczającej 12 ton w okresie obowiązywania ograniczeń ruchu pojazdów z wyłączeniem np. autobusów.

  • 28.08.2021r. – w godz. 08:00-14:00
  • 29.08.2021r. – w godz. 08:00-22:00

Koronawirus wciąż groźny

Oprócz stosowania się do ogólnych zasad bezpieczeństwa podczas podróży czy wypoczynku nad wodą, musimy stosować się do ograniczeń sanitarnych. Pamiętajmy przede wszystkim o tym, że obecnie w otwartej przestrzeni nie musimy zasłaniać ust i nosa jedynie pod warunkiem zachowania odpowiedniego odstępu od innych. Maseczki są konieczne w niektórych przestrzeniach zamkniętych m.in. w sklepach, autobusach czy tramwajach. Policjanci podczas służb patrolowych będą dbać o nasze bezpieczeństwo ale również reagować wobec osób, które korzystając z czasu wolnego, nie przestrzegają obostrzeń związanych z COVID-19. Stosujmy się do poleceń funkcjonariuszy, bo przecież chodzi o nasze wspólne bezpieczeństwo - apelują policjanci.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Policjanci eskortowali samochód z rodzącą kobietą

Te znaki drogowe spotykasz najrzadziej. Znasz je wszystkie? [QUIZ]

Pytanie 1 z 11
Poniższy znak ostrzega o:
Te znaki drogowe spotykasz najrzadziej. Znasz je wszystkie? [QUIZ]