Oszukał policjantów, teraz zapłaci grzywnę

i

Autor: KPP Braniewo Oszukał policjantów, teraz zapłaci grzywnę

Oszukał policjantów, teraz zapłaci grzywnę

2021-10-27 8:58

W październiku ub. roku pewien mężczyzna powiadomił o wypadku, do którego doszło na trasie w okolicy Piotrowca, w gminie Pieniężno. Zderzyć się tam miały: motocykl, ciągnik rolniczy oraz pojazd ciężarowy. Na miejsce skierowano natychmiast policjantów, załogę karetki pogotowia oraz strażaków.

Warunki pogodowe w tym czasie były trudne, na zewnątrz panowała gęsta mgła. Po dojeździe na wskazany odcinek drogi nikogo nie zastano. Funkcjonariusze zaczęli więc sprawdzać pobliskie drogi. W tym samym czasie oficer dyżurny bezskutecznie próbował kontaktować się ze zgłaszającym.

Policjanci uświadomili sobie wówczas, że służby zaalarmowano o wypadku, który tak naprawdę nie miał miejsca. Sprawą zajęli się funkcjonariusze z zespołu do spraw wykroczeń, którzy ustalili personalia mężczyzny odpowiedzialnego za całą sytuację. Sprawa trafiła do sądu, a wyrok zapadł rok później.

Zgodnie z decyzją sądu mieszkaniec powiatu lidzbarskiego, za wywołanie niepotrzebnej czynności policjantów, strażaków oraz medyków, został ukarany grzywną w wysokości 2,5 tys. złotych.

Karolina Pisarek aż dwa razy doświadczyła zdrady!
Sonda
Obawiasz się o swoje zdrowie i sytuację epidemiologiczną w Polsce?