Oszuści w Braniewie znowu dają o sobie znać. Nie daj się nabrać!

i

Autor: www.pixabay.com Zdjęcie stanowi ilustrację do materiału

Oszuści w Braniewie znowu dają o sobie znać. Nie daj się nabrać!

2022-01-18 8:31

Do braniewskich policjantów zgłosiła się mieszkanka powiatu, by poinformować, że została oszukana. Tym razem przestępcy przekonali pokrzywdzoną, że została nadana do niej paczka. Warunkiem otrzymania przesyłki było oczywiście dokonanie przelewów na określoną kwotę. Pomimo przekazanej kwoty paczka nigdy nie dotarła do odbiorcy.

Policjanci wciąż przypominają, że przestępcy cały czas modyfikują swoje metody działania, wymyślają przeróżne historie, których celem jest pozbawienie pokrzywdzonych ich oszczędności. Tym, co może nas uchronić od utraty często dużych sum pieniędzy, jest zachowanie wzmożonej ostrożności. Zawsze dajmy sobie czas do namysłu, nigdy nie przekazujmy pieniędzy obcym, a gdy o wsparcie finansowe zwróci się do nas ktoś bliski – zawsze zweryfikujmy najpierw ten fakt dzwoniąc do takiej osoby.

Pomocną dłoń ku swoim bliskim powinni wyciągnąć także członkowie ich otoczenia – krewni oraz znajomi. Okażmy swoje zainteresowanie, zapytajmy jak ta osoba się miewa, czy radzi sobie finansowo. Kiedy zauważymy u swoich bliskich niepokojące zachowania w postaci nagłej potrzeby spieniężenia własności, konieczności wzięcia kredytu – nie czekajmy bezczynnie. Rozmawiajmy w większym gronie o metodach działania przestępców, by uczulić na nich słuchających. Pamiętajmy, że nasza reakcja może ochronić znajomych od stania się kolejną ofiarą oszustwa.

Potrącenie w Olsztynie

QUIZ. Gorszy smak gdy sosu brak

Pytanie 1 z 23
Tzatziki to: