Oszust znowu wzbogacił się cudzym kosztem

i

Autor: KMP Elbląg Oszust znowu wzbogacił się cudzym kosztem

Oszust znowu wzbogacił się cudzym kosztem

2022-05-04 8:16

Mieszkanka powiatu braniewskiego na skutek działania oszusta straciła 500 złotych. Policjanci cały czas apelują o ostrożność podczas jakichkolwiek transakcji w sieci !

Do braniewskich policjantów zgłosiła się mieszkanka powiatu, by poinformować, że została oszukana. Sprawą zajęli się kryminalni.

Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że dwa dni wcześniej na popularnym komunikatorze odezwała się do niej nieznana osoba proponując pożyczkę.

Warunkiem otrzymania danej kwoty było wpłacenie kilkuset złotych na wskazane konto, celem „zabezpieczenia”. Pomimo przelanych pieniędzy – pożyczka nigdy nie dotarła na konto pokrzywdzonej.

Policjanci apelują o przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa w sieci!

Nie klikajmy bez zastanowienia w nieznane linki! Zachowajmy ostrożność po otrzymaniu linku z przekierowaniem do innej witryny internetowej, szczególnie jeżeli przenosi ona nas do stron logowań do kont bankowych, portali społecznościowych czy aukcyjnych. Nie udostępniajmy swoich poufnych danych m.in. numeru PESEL, numeru karty płatniczej czy kodu CVV. Należy również zweryfikować nadawcę otrzymanej wiadomości. W tym celu można przeanalizować adres strony. Często są one tworzone przez oszustów i do złudzenia przypominają istniejące legalne witryny. Różnić się mogą jednak jedną literą, kropką czy podkreślnikiem.

Pamiętajmy, że zarówno w świecie realnym, jak i wirtualnym to my sami w pierwszej kolejności musimy zadbać o bezpieczeństwo naszych danych osobowych oraz finansów.

opr. as

Suczka Alisa przyjechała z Ukrainy do Polski na cesarskie cięcie

Coffee time is anytime - rozpoznaj najpopularniejsze sposoby podawania kawy?

Pytanie 1 z 10
Espresso to: