Pęciszewo. Wielki byk wpadł do 5-metrowej studni. Uratowali go strażacy [ZDJĘCIA]

2021-08-27 14:01

Dla strażaków nie ma rzeczy niemożliwych. Są zawsze tam, gdzie ktoś potrzebuje pomocy. Tym razem pomogli oswobodzić byka, który wpadł do głębokiej 5-metrowej studni. Na szczęście zwierzę nie odniosło poważniejszych obrażeń, a po udanej akcji oddaliło się na pobliskie pole.

Do niecodziennego zdarzenia doszło w miniony czwartek (26 sierpnia) w miejscowości Pęciszewo w gminie Braniewo. Byk wpadł do głębokiej 5-metrowej studni. Miejsce było zabezpieczone drewnianym pokryciem, ale byk najprawdopodobniej na to wszedł i drewno pękło.

Gospodarz nie był w stanie sam wydostać zwierzaka, w związku z czym wezwał pomoc. Na miejscu pojawili się strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie oraz ochotnicy z OSP Gronowo. Od razu przystąpili do akcji ratowniczej. Byka wydobyli za pomocą węży strażackich, które przełożyli pod nim. Z wykorzystaniem ładowarki pożyczonej od jednego z gospodarzy udało się bezpiecznie wydostać go na zewnątrz. Na szczęście nie odniósł żadnych obrażeń. Po całej akcji zwierzak oddalił się na pobliskie pole.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Raport z anteny 27.08, godz.10

Quiz. Owoc czy warzywo? Dzieci znają odpowiedzi!

Pytanie 1 z 10
Papryka to: