policja

i

Autor: KPP Braniewo Pędził z prędkością 106 km/h w terenie zabudowanym i stracił prawo jazdy

Pędził z prędkością 106 km/h w terenie zabudowanym i stracił prawo jazdy

2021-05-20 12:18

24-latek na najbliższe trzy miesiące pożegnał się ze swoim prawem zjazdy. Policjanci zatrzymali go do kontroli po tym, jak pędził przez miejscowość Wola Lipowina (pow. braniewski), z prędkością 106 km/h. Funkcjonariusze nie tylko zatrzymali uprawnienia kierowcy, ale ukarali go również 400-złotowym mandatem i 10 punktami karnymi. Dodatkowo policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu.

Policjanci ,,drogówki'' dokonywali statycznej kontroli prędkości na terenie gminy Braniewo. O godz.19:20 w miejscowości Wola Lipowska funkcjonariusze przystąpili do kontroli nadjeżdżającego auta osobowego marki Volkswagen Passat, którego kierowca zlekceważył panujące w terenie zabudowanym ograniczenia prędkości.

Przeprowadzony pomiar wykazał, że 24-latek jechał dwukrotnie szybciej, niż pozwalają na to przepisy. Finał policyjnej kontroli mógłby tylko jeden – utrata prawa jazdy na trzy miesiące oraz mandat i punkty karne. Na kierującego policjanci nałożyli kolejny mandat w wysokości 50 zł oraz zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu którym się poruszał , ponieważ nie posiadał aktualnych badań technicznych.

Kierowco pamiętaj:

Policjanci apelują, aby prędkość jazdy dostosowana była do warunków na drodze i by stosować się do przepisów ruchu drogowego. Nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego czuwają przez cały czas policjanci.

Warto jednak pamiętać, że nawet najlepiej zorganizowana akcja prewencyjna nie uchroni nas, jeżeli o swoje bezpieczeństwo nie zadbamy sami.

Na Dworcu w Poznaniu rozdawano łąki kwietne. Wszystko w trosce o pszczoły!

Ssak, gad, czy ryba? Wcale nienajłatwiejszy quiz o zwierzętach

Pytanie 1 z 10
Spędzający znaczną część życia w wodzie dziobak to: