Pełna wrażeń wizyta u strażaków

i

Autor: arch. KP PSP Braniewo Strażacy mają nadzieję, że wśród gości są przyszli rycerze św. Floriana.

Pełna wrażeń wizyta u strażaków

2022-05-10 7:05

Dzieci z braniewskich przedszkoli oraz szkół podstawowych odwiedziły strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie. W trakcie spotkania nie mogło zabraknąć przymierzania hełmów czy lania wodą.

Prawie każdy “Mały Wojtek” chce zostać strażakiem. Dlatego też wizyta u strażaków to obowiązkowy punkt na liście szkolnych wychowawców. Na takie wycieczki najlepszy jest maj – miesiąc strażaków.

Maj miesiącem strażaków

Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie od początku maja odwiedzają grupy dzieci i młodzieży z braniewskich szkół i przedszkoli. Scenariusz spotkań jest podobny. Na początku strażacy prezentują gościom wyposażenie i sprzęt oraz poruszają zagadnienia  prewencji społecznej.

Spotkania pełne wrażeń

W trakcie ostatnich odwiedzin rozmawiano o numerach alarmowych, zasadach zachowania się podczas pożaru oraz sposobu zgłaszania zdarzeń. Nie zabrakło także przymierzania hełmów czy lania wodą. Na koniec strażacy otrzymali gorące podziękowania oraz przygotowane laurki i rysunki przedstawiające „zawód strażaka”.

- Kto wie, może wśród dzisiejszych gości byli potencjalni kandydaci, którzy za kilka lat zasilą nasze szeregi – dzielą się swoimi spostrzeżeniami gospodarze z Komendy Powiatowej PSP w Braniewie.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

Strażak zginął po zderzeniu z pociągiem
Sonda
Umiesz udzielić pierwszej pomocy małemu dziecku?