Pełna wrażeń wizyta u strażaków

i

Autor: arch. KP PSP Braniewo Strażacy mają nadzieję, że wśród gości są przyszli rycerze św. Floriana.

Pełna wrażeń wizyta u strażaków

2022-05-10 7:05

Dzieci z braniewskich przedszkoli oraz szkół podstawowych odwiedziły strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie. W trakcie spotkania nie mogło zabraknąć przymierzania hełmów czy lania wodą.

Prawie każdy “Mały Wojtek” chce zostać strażakiem. Dlatego też wizyta u strażaków to obowiązkowy punkt na liście szkolnych wychowawców. Na takie wycieczki najlepszy jest maj – miesiąc strażaków.

Maj miesiącem strażaków

Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie od początku maja odwiedzają grupy dzieci i młodzieży z braniewskich szkół i przedszkoli. Scenariusz spotkań jest podobny. Na początku strażacy prezentują gościom wyposażenie i sprzęt oraz poruszają zagadnienia  prewencji społecznej.

Spotkania pełne wrażeń

W trakcie ostatnich odwiedzin rozmawiano o numerach alarmowych, zasadach zachowania się podczas pożaru oraz sposobu zgłaszania zdarzeń. Nie zabrakło także przymierzania hełmów czy lania wodą. Na koniec strażacy otrzymali gorące podziękowania oraz przygotowane laurki i rysunki przedstawiające „zawód strażaka”.

- Kto wie, może wśród dzisiejszych gości byli potencjalni kandydaci, którzy za kilka lat zasilą nasze szeregi – dzielą się swoimi spostrzeżeniami gospodarze z Komendy Powiatowej PSP w Braniewie.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

Strażak zginął po zderzeniu z pociągiem
Sonda
Umiesz udzielić pierwszej pomocy małemu dziecku?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE