Pieniężno. Opuszczona szkoła wystawiona na sprzedaż! Cena wywoławcza to 2,5 mln złotych [ZDJĘCIA]

2021-10-01 12:13

Opuszczona szkoła w Pieniężnie wystawiona na sprzedaż. Chodzi o dawny Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych im. Władysława Reymonta przy ul. Szkolnej 11. Obiekt wraz z budynkiem sali gimnastycznej oraz łącznikiem sprzedaje Starostwo Powiatowe w Braniewie. Cena wywoławcza to 2,5 mln złotych.

Ruiny zamku w Ełku

Tajemnicze i opuszczone miejsca na Warmii i Mazurach [GALERIA]

Opuszczone zamki i pałace, kaplice schowane w głębinach lasu, kamienny półokrąg grobowców, wysadzony most kolejowy - na Warmii i Mazurach nie brak miejsc i atrakcji, których strach się bać. Miejsca te niegdyś pełne życia, dziś są "martwe" i zapomniane. Jednym z takich jest również opuszczona szkoła w Pieniężnie. Starostwo Powiatowe w Braniewie ogłosiło we wrześniu przetrag na jej sprzedaż. Budynek o powierzchni użytkowej prawie 1500 metrów od 1970 do 2016 roku stanowił szkołę - Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych im. Władysława Reymonta. Wcześniej pełnił funkcje szpitala, a obecnie jest pustostanem. Jego stan ogólny oceniany jest jako dostateczny i na pewno będzie wymagał od nowego właściciela remontu. Zainteresowani mają czas na złożenie ofert do 23 listopada. Więcej szczegółów znajdziesz na stronie internetowej Starostwa.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl