Pierwsze pożary tegorocznego sezonu grzewczego w powiecie braniewskim

i

Autor: arch. KP PSP Braniewo Dzięki szybkiej reakcji pożary zostały skutecznie ograniczane nie powodując większych strat.

Pierwsze pożary tegorocznego sezonu grzewczego w powiecie braniewskim

2022-10-24 8:03

Strażacy powiatu braniewskiego gasili pierwsze pożary tegorocznego sezonu grzewczego. W Gładyszach w gminie Wilczęta doszło do pożaru pieca centralnego ogrzewania. W Braniewie strażacy interweniowali przy pożarze kotłowni.

Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie odnotowują pierwsze pożary w rozpoczętym tegorocznym sezonie grzewczym. "Dzięki szybkiej reakcji pożary zostają skutecznie ograniczane, nie powodując większych strat" - dodają.

Kotłownia w Braniewie, piec w Gładyszach

Działania gaśnicze prowadzono w Gładyszach gm. Wilczęta gdzie doszło do uszkodzenia a następnie pożaru pieca centralnego ogrzewania. W Braniewie strażacy interweniowali przy pożarze kotłowni, gdzie zapaliła się izolacja przewodu kominowego. W działaniach uczestniczyli strażacy z Państwowej, Wojskowej i Ochotniczej Straży Pożarnej. Wcześniej gaszono już pierwsze w tym sezonie grzewczym pożary sadzy w przewodach kominowych.

Kominiarz czy strażak?

To już ostatni czas, aby dokonać kontroli stanu przewodu kominowego, wezwać kominiarza i sprawdzić poprawność działania urządzeń grzewczych. Zadbajmy zatem o bezpieczeństwo swoje i najbliższych - apelują strażacy.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

W Olsztynie do aktywności wrócili miłośnicy zimowych kąpieli
Sonda
Czy masz problemy ze snem podczas pełni księżyca?