Pierwsze pożary tegorocznego sezonu grzewczego w powiecie braniewskim

i

Autor: arch. KP PSP Braniewo Dzięki szybkiej reakcji pożary zostały skutecznie ograniczane nie powodując większych strat.

Pierwsze pożary tegorocznego sezonu grzewczego w powiecie braniewskim

2022-10-24 8:03

Strażacy powiatu braniewskiego gasili pierwsze pożary tegorocznego sezonu grzewczego. W Gładyszach w gminie Wilczęta doszło do pożaru pieca centralnego ogrzewania. W Braniewie strażacy interweniowali przy pożarze kotłowni.

Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie odnotowują pierwsze pożary w rozpoczętym tegorocznym sezonie grzewczym. "Dzięki szybkiej reakcji pożary zostają skutecznie ograniczane, nie powodując większych strat" - dodają.

Kotłownia w Braniewie, piec w Gładyszach

Działania gaśnicze prowadzono w Gładyszach gm. Wilczęta gdzie doszło do uszkodzenia a następnie pożaru pieca centralnego ogrzewania. W Braniewie strażacy interweniowali przy pożarze kotłowni, gdzie zapaliła się izolacja przewodu kominowego. W działaniach uczestniczyli strażacy z Państwowej, Wojskowej i Ochotniczej Straży Pożarnej. Wcześniej gaszono już pierwsze w tym sezonie grzewczym pożary sadzy w przewodach kominowych.

Kominiarz czy strażak?

To już ostatni czas, aby dokonać kontroli stanu przewodu kominowego, wezwać kominiarza i sprawdzić poprawność działania urządzeń grzewczych. Zadbajmy zatem o bezpieczeństwo swoje i najbliższych - apelują strażacy.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

W Olsztynie do aktywności wrócili miłośnicy zimowych kąpieli
Sonda
Czy masz problemy ze snem podczas pełni księżyca?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE