Pierwsze pożary traw w powiecie braniewskim

i

Autor: Krzysztof Makowski OSP Długobór Braniewscy strażacy już dwa razy interweniowali gasząc pożary suchej trawy.

Pierwsze pożary traw w powiecie braniewskim

2021-03-29 10:30

Strażacy powiatu braniewskiego jak zwykle wraz z nastaniem wiosny zaczynają “walkę” z celowymi podpaleniami traw. Sprzyjająca pogoda sprawiła, że do palących się wysuszonych łąk wyjeżdżali już dwa razy.

Pożary miały miejsce w miejscowości Szyleny gm. Braniewo oraz Robuzy gm. Płoskinia. W działaniach tym razem zaangażowani byli strażacy OSP Długobór oraz z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie. Strażacy przypominają:

Każde działania związane z gaszeniem pożaru traw wiążą się z ogromnymi stratami materialnymi oraz zaangażowaniem w akcje gaśnicze wielu strażaków, którzy w tym samym czasie mogą być potrzebni do ratowania życia, zdrowia i mienia ludzkiego w innym miejscu. Ponadto, wypalanie traw wiąże się z konsekwencjami prawnymi a osoba dokonująca tego czynu podlega każe aresztu, grzywny a w szczególnych przypadkach pozbawienia wolności od roku do lat 10.

- Śmiało można stwierdzić, że odnotowywane w minionych latach znaczne ilości pożarów traw to to celowe działanie człowieka, co nie przynosi sprawcom splendoru i chwały – czytamy w piśmie opracowanym przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej.

Wiosna zagościła w Bydgoszczy. Kwiaty rosną już w Ogrodzie Botanicznym UKW

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

Byłeś kiedyś nad polskim morzem? Ten quiz jest dla ciebie

Pytanie 1 z 10
W którym mieście znajduje się najsłynniejsze molo?