Pierwsze w tym roku szkolenie ochotników w 9 brygadzie

i

Autor: MH Kandydaci na żołnierzy rozpoczęli swoją przygodę ze służbą wojskową w poniedziałek 08 lutego.

Pierwsze w tym roku szkolenie ochotników w 9 brygadzie

2021-02-11 23:54

Ochotnicy znowu w koszarach. W 9 Braniewskiej Brygadzie Kawalerii Pancernej rozpoczęło się pierwsze w tym roku szkolenie ochotników. W ramach służby przygotowawczej na podstawowe przeszkolenie do armii wstąpiło 100. chętnych.

Kandydaci na żołnierzy rozpoczęli swoją przygodę ze służbą wojskową w poniedziałek 08 lutego. Na początek w związku z panującą pandemią poddani zostali testom na obecność wirusa SARS-CoV-2. Zdrowi przechodzili do formalności i do kolejnych etapów wcielenia: umundurowanie, zakwaterowanie, adaptacja do wojskowych warunków. We wtorek (09 lutego) otrzymali broń i rozpoczęli swoje 27-dniowe szkolenie w brygadzie.

- Służba wojskowa to jedno z moich dziecięcych marzeń – mówi szeregowy elew z Olsztyna. Większość z prawie 100-osobowej grupy ochotników, którzy rozpoczynają szkolenie w 9 brygadzie chce w przyszłości związać się z wojskiem na stałe.

Po egzaminie i przysiędze wojskowej będą mogli starać się o służbę w wojsku m.in. w 9 brygadzie, do czego zachęcał w imieniu dowódcy 9BBKPanc. ppłk Grzegorz Trojan, witając ochotników w jednostce.

"Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!"

Wypadki na skrzyżowaniach w polskich miastach

Jaki sport powinieneś zacząć uprawiać wiosną?

Pytanie 1 z 7
W wolnym czasie lubisz...