Pieszy wtargnął na jezdnię – policjanci apelują o rozwagę!

i

Autor: www.pixabay.com Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę.

Pieszy wtargnął na jezdnię – policjanci apelują o rozwagę!

2021-02-27 11:52

Szybka reakcja kierującego zapobiegła tragedii. O dużym szczęściu może mówić pieszy, który wtargnął na jezdnię przy ul. Kościuszki w Braniewie. Z ustaleń policjantów wynika, że mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Na szczęście kierowca zdążył zareagować i zahamować.

Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce zdarzenia dostrzegli siedzącego na chodniku mężczyznę z obrażeniami głowy oraz stojącego obok kierowcę. Ustalili, że znajdujący się pod działaniem alkoholu pieszy wszedł niespodziewanie na jezdnię, a następnie przewrócił się tuż przed jadącym pojazdem. Gwałtowne hamowanie kierującego zapobiegło tragedii. Pieszy po opatrzeniu przez medyków został ukarany za popełnione wykroczenie mandatem.

Policjanci wciąż przypominają,że w ruchu drogowym nie ma „ równych i równiejszych”. Wszyscy mają swoje prawa, wszyscy także obowiązki, których trzeba przestrzegać. Piesi nazywani są niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego ponieważ w trakcie "zderzenia" z pojazdem nie chroni ich nic. Kierowcy i pasażerowie mogą liczyć m.in. na pasy, poduszki powietrzne. Pieszego chroni tylko jego własny zdrowy rozsądek oraz odpowiednie zachowanie. Ta grupa uczestników ruchu drogowego także może być sprawcą zdarzenia, którego skutki są często bardzo poważne. Zachowajmy rozsądek na drodze – apelują funkcjonariusze drogówki.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Tir zmiażdżył Marka i jego 10-letniego syna. Wypadek Strzelce Małe.
Sonda
Czy za rażące naruszenie przepisów drogowych kierowcy powinni tracić prawo jazdy dożywotnio?