Pijany kierowca zatrzymany dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu

i

Autor: www.pixabay.com Pijani na drogach to potencjalni zabójcy.

Pijany kierowca zatrzymany dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu

2020-12-09 23:46

Postawą godną naśladowania wykazał się jeden z mieszkańców gminy Braniewo, który przyczynił się do zatrzymania pijanego uczestnika ruchu drogowego. Zgłaszający podejrzewał, że kierowca, który jechał całą szerokością jezdni, może być nietrzeźwy. O swoich obawach powiadomił policjantów.

Po raz kolejny właściwa reakcja obywatela stworzyła warunki do szybkiej reakcji funkcjonariuszy. A wszystko wydarzyło się minionej nocy (09.12.2020) tuż po północy. Policjanci zostali powiadomieni wówczas, że po terenie gminy Braniewo jedzie najprawdopodobniej pijany mężczyzna. We wskazane miejsce natychmiast wysłano patrol ruchu drogowego. Zgłaszający dodał, że pojazd przemieszcza się całą szerokością jezdni. Chwilę później funkcjonariusze dotarli do 24-latka. Policyjne badanie stanu trzeźwości wykazało, że prowadził mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie.Teraz za popełnione przestępstwo nieodpowiedzialny mężczyzna odpowie przed sądem.

Policjanci z Braniewa wciąż przypominają i ostrzegają:

- Nie ma tolerancji dla pijanych na drodze, niezależnie, czy jest to rowerzysta, kierujący autem, czy też innym pojazdem mechanicznym.

Funkcjonariusze drogówki przy każdej możliwej okazji apelują do osób wsiadających za kierownice aut o rozsądek i odpowiedzialność oraz o to, by miejsce kierowcy w pojazdach zajmowały jedynie osoby bezwzględnie trzeźwe.

- Niestety niektórzy wciąż pozostają głusi na te apele - przyznają policjanci.

Bezpieczeństwo na drogach to nasza wspólna sprawa! Reagujmy, gdy widzimy nietrzeźwą osobę za kierownicą i informujmy o tym policjantów. Funkcjonariusze sprawdzają każdy sygnał. Dzięki takiej reakcji, być może przyczynimy się do tego, że nie dojdzie do kolejnej bezsensownej tragedii na drodze.

Na olsztyńskiej starówce mężczyzna zasnął w… fotelu Świętego Mikołaja

QUIZ: Czy znasz tabliczkę mnożenia? Sprawdź!

Pytanie 1 z 15
2x6 to: