Braniewo: Z promilami i bez prawa jazdy wsiadł za ,,kółko''

i

Autor: www.pixabay.com

Braniewo: Z promilami i bez prawa jazdy wsiadł za ,,kółko''

2020-11-17 23:58

Policjanci braniewskiej ,,drogówki'' zatrzymali mężczyznę w trakcie podróży samochodem, a wykonany pomiar stanu trzeźwości kierowcy wykazał blisko promil alkoholu w jego organizmie. Co więcej 39-latek nie miał prawa jazdy.

Kara do 2 lat pozbawienia wolności może grozić 39-latkowi, który wykazał się całkowitym brakiem odpowiedzialności. Policjanci, którzy  czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących na terenie gminy Płoskinia zatrzymali do kontroli nadjeżdżające auto osobowe. Za kierownicą siedział 39-latek. Policjanci przystąpili do ustalenia danych mężczyzny, a także weryfikacji jego uprawnień do kierowania. Już wtedy okazało się, że 39-latek nie powinien w ogóle włączać się do ruchu – nie posiadał bowiem prawa jazdy. Nie było to jednak jego jedyne przewinienie. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało, że prowadził auto mając blisko promil alkoholu w organizmie.

Za brak uprawnień policjanci ukarali mężczyznę mandatem, za jazdę na ,,podwójnym gazie'' odpowie natomiast przed sądem. Kodeks karny pijanym za kierownicą przewiduje karę ograniczenia wolności, grzywny lub pozbawienia wolności do 2 lat. Kolejną dolegliwością jest obowiązkowe świadczenie w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. zł na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej

Protest taksówkarzy w Gdańsk "Pogrzeb pod Urzędem Wojewódzkim"

Którym politykiem jesteś? Ten QUIZ odpowie na wiele pytań!

Pytanie 1 z 8
Wybierz kolor: