Po bombie został już tylko kurz!

i

Autor: 9BBKPanc. Po bombie został już tylko kurz!

Po bombie został już tylko kurz! [zobacz film]

2022-06-10 7:31

W trakcie sprzątania rzeki Pasłęki w Braniewie odnaleziono w rzece niewybuch, który okazał się bombą lotniczą pochodzącą z czasów II wojny światowej. Niebezpiecznym znaleziskiem zajęli się saperzy z Braniewa, wspólnie z grupą nurków minerów z Gdyni. Bomba została już zneutralizowana w bezpiecznym miejscu.

We wtorek, 7 czerwca, mieszkańcy Braniewa przeżyli chwilę grozy. W centrum miasta w rzece Pasłęce obok kładki przy rynku znaleziono bombę lotniczą.

Był środek dnia. W samo południe. Na czas prowadzenia działań związanych z wydobyciem tej niebezpiecznej pamiątki zarządzono ewakuację mieszkańców z okolicznych bloków, wstrzymano ruch pieszych i samochodów w okolicy.

Do wydobycia bomby wezwano saperów i grupę Nurków Minerów z Gdyni.  Niebezpieczny ładunek udało się wydobyć i zdetonować w bezpiecznym miejscu.

O tym, że był to bardzo niebezpieczny ładunek, niech świadczy fakt, że lej po zdetonowanej bombie miał ponad 10 metrów średnicy i głębokość 5 metrów.

Krótki filmik z detonacji, wykonany z bezpiecznej odległości, można obejrzeć na stronie 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej.

Gwiazda programu TVP „Kulinarne wędrówki z Jolą Kleser”: Zdarza mi się czasem coś przypalić!

QUIZ: Szczecin czy Berlin?

Pytanie 1 z 15
Na zdjęciu jest Szczecin czy Berlin?
Quiz: Szczecin czy Berlin?