Podaruj czujkę na święta. Prezent wart tyle co życie

i

Autor: www.pixabay.com „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!” to ogólnopolska kampania edukacyjno-informacyjna strażaków..

Podaruj czujkę na święta. Prezent wart tyle co życie

2020-12-18 23:52

Podaruj czujkę na święta. To bezcenny prezent, który może uratować życie i zdrowie domowników – doradzają strażacy z Braniewa. Przypominają, że czujka powinna pojawić się w mieszkaniach, gdzie znajdują się piece i urządzenia grzewcze. To urządzenie w przypadku wystąpienia zagrożenia zaalarmuje o niebezpieczeństwie.

W okresie jesienno-zimowym, w naszym kraju w mieszkaniach i domach jednorodzinnych wzrasta ryzyko powstania pożarów. Najczęściej dochodzi do nich w wyniku wad, albo niewłaściwej eksploatacji urządzeń grzewczych, elektrycznych i gazowych.W tym samym okresie odnotowywany jest także wzrost liczby zatruć tlenkiem węgla, zwanym "cichym zabójcą", gdyż jest niewidoczny oraz nie ma smaku, ani zapachu.

„Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!”  to ogólnopolska kampania edukacyjno-informacyjna na temat zagrożeń związanych z możliwością powstania pożarów w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych oraz zatruciem tlenkiem węgla. Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie  promują bezpieczeństwo m.in. poprzez zakup czujki.

- Nie masz pomysłu na świąteczny prezent dla bliskich? Warto zatem zastanowić się poważnie nad zakupem czujki, która będzie prezentem wartym tyle co życie - doradzają.

W mieszkaniach, gdzie znajdują się piece i urządzenia grzewcze powinna znajdować się czujka, która w przypadku wystąpienia zagrożenia ze strony gazowych produktów spalania zaalarmuje mieszkańców głośnym i charakterystycznym dźwiękiem o wykrytym niebezpieczeństwie.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Świąteczne iluminacje w Gdańsku

Jesteś dobrym kierowcą? Sprawdź, czy potrafisz prowadzić auto w trudnych warunkach

Pytanie 1 z 15
Czy jadąc we mgle, możesz spodziewać się wydłużonej drogi hamowania auta?