Podsumowanie akcji zbiórki krwi w Braniewie

i

Autor: KPP Braniewo Podsumowanie akcji zbiórki krwi w Braniewie

Podsumowanie akcji zbiórki krwi w Braniewie

2023-03-08 9:51

Przy Komendzie Powiatowej Policji przeprowadzono akcję krwiodawstwa, podczas której na potrzeby Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa 26 donatorów oddało łącznie 11,7 litrów krwi. To już druga w tym roku zorganizowana akcja honorowego krwiodawstwa w mobilnym punkcie przy Komendzie Powiatowej Policji.

Krwiodawca, to osoba, która bezinteresownie pomaga drugiemu człowiekowi poprzez dzielenie się z nim tym, co ma najcenniejszego – krwią. Nie ma lepszej pomocy, niż ta płynąca prosto z serca. Na naszą krew czekają poszkodowani i chorzy. Wielu potrzebujących może wyzdrowieć dzięki uzupełnieniu brakujących elementów krwi.

Mundurowi to szczególna grupa, która w toku codziennej służby pomaga ofiarom wypadków, kolizji i wie, jak cenna jest szybka i pierwsza pomoc, w tym dostarczenie krwi. Oddanie tego cennego daru to także szansa na uczynienie własnego życia jeszcze bardziej wartościowym.

Tym najcenniejszym darem z potrzebującymi podzielili się funkcjonariusze, pracownicy cywilni oraz mieszkańcy Braniewa. Wszystkim dziękujemy za tak wspaniały odzew na apel braniewskich policjantów, zachęcając jednocześnie do udziału w kolejnych akcjach. O kolejnym terminie zbiórki krwi informować będziemy za pośrednictwem strony internetowej Komendy Powiatowej Policji w Braniewie oraz  lokalnych mediów.

Wśród funkcjonariuszy znalazł się nadkom. Krzysztof Stodulski, który był  jednym z inicjatorów powstania Klubu HDK „Niebieska kropla”. Dołączył do grona honorowych krwiodawców, gdy tylko osiągnął pełnoletność. Od tamtego czasu przekazał potrzebującym już ponad 62 litry krwi i nie zamierza na tym poprzestać. Oddana przez niego ilość krwi plasuje go na pierwszym miejscu wśród policjantów garnizonu Warmińsko-Mazurskiego. Funkcjonariusz może pochwalić się odznaczeniami, które zostały przyznane mu przez Polski Czerwony Krzyż. W swojej kolekcji posiada już między innymi takie odznaki jak „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi III stopnia”, „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi II stopnia”, „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi I stopnia”, „Odznaka honorowa PCK IV stopnia”. Odebrał również odznakę ministerialną „Zasłużony dla Ochrony Zdrowia” oraz otrzymał „Srebrny Krzyż Zasługi”.

B.BUDKA: POLITYCY PIS MAJĄ KREW NA RĘKACH

Jak dobrze znasz najpopularniejsze horrory ostatnich lat?

Pytanie 1 z 12
Zacznijmy od czegoś prostego – który z tych horrorów nie należy do uniwersum Obecności?
Najpopularniejsze horrory ostatnich lat - jak dobrze je znasz? QUIZ