Pogoda na majówkę 2022. Czy będzie ciepło? Ile stopni w majówkowy weekend?

i

Autor: pexels.com/ grafika IMGW Pogoda na majówkę 2022. Czy będzie ciepło? Ile stopni w majówkowy weekend?

Pogoda na majówkę 2022. Czy będzie ciepło? Ile stopni w majówkowy weekend?

2022-04-29 8:27

Lada chwila rozpocznie się długi majowy weekend. Jaka pogoda czeka nas w majówkę 2022? Czy będzie ciepło? Ile stopni pokażą termometry? Są już dokładne prognozy synoptyków z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Szczegółowa pogoda na majówkę poniżej.

Majówka w tym roku potrwa aż cztery dni – od soboty 30 kwietnia do wtorku 3 maja. Niestety nie wszyscy będą mogli cieszyć się tyloma dniami wolnego. Święto Flagi, obchodzone w poniedziałek 2 maja, nie jest bowiem dniem ustawowo wolnym od pracy. By mieć dodatkowy dzień wolny, trzeba wziąć urlop. Osoby, którym marzy się jeszcze dłuższa majówka, mogą wnioskować o urlop również na 4,5,6 maja. Wówczas nasz majowy weekend potrwa od 30 kwietnia do 8 maja. Ale czy pogoda pozwoli nam dobrze go wykorzystać? Jaka pogoda prognozowana jest na majówkę 2022?

Pogoda na majówkę 2022. Czy będzie ciepło? Ile stopni w długi weekend majowy?

Pogoda na majówkę 2022 zapowiada się całkiem nieźle. Najnowszą prognozę opublikował właśnie Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej:

W sobotę (30 kwietnia) dużo pogodnego nieba, jedynie w centrum i na wschodzie po południu możliwe niewielkie opady deszczu. W nocy i nad ranem lokalnie przymrozki, na północy i północnym wschodzie kraju z temperaturą przy gruncie do –3°C. Temperatura minimalna od –1°C ma Kaszubach i Pojezierzu Pomorskim, około 0°C na Mazurach i Podhalu, do 5°C w centrum i na południowym zachodzie. Temperatura maksymalna w dzień od 14°C do 18°C, jedynie nad morzem od 10°C do 13°C. Wiatr słaby, północno-wschodni.

W niedzielę i poniedziałek (1-2 maja) zachmurzenie umiarkowane, miejscami duże. Po południu możliwe przelotne, na ogół słabe, opady deszczu; w niedzielę na Pomorzu padać może już od rana. Na wschodzie możliwe burze. Temperatura minimalna od 2-4°C na północny i północnym wschodzie do 6-8°C na południu. Na północnym wschodzie możliwe przygruntowe przymrozki do –2°C. Temperatura maksymalna w dzień od 14°C do 18°C, chłodniej jedynie nad morzem około 9-11°C. Wiatr słaby i umiarkowany, ze zmiennych kierunków.

CZYTAJ TEŻ: Nowe święto w Polsce. 2 maja będzie dniem wolnym DLA WSZYSTKICH?

We wtorek (3 maja) będzie nieco chłodniej. Na północy kraju na ogół pogodnie i bez opadów, na pozostałym obszarze miejscami pojawi się przelotny deszcz. Temperatura minimalna od 5°C do 7°C. Temperatura maksymalna od 12°C do 15°C, jedynie nad morzem od 8°C do 11°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy kraju porywisty, przeważnie północno-zachodni.

ESKA XD #047 | FAME MMA 14, EUROWIZJA, MATURA, LEWITUJĄCE SAMOCHODY