Pogranicznicy z Braniewa zlikwidowali hurtownię fajeczek

i

Autor: WMOSG Pogranicznicy z Braniewa zlikwidowali hurtownię "fajeczek"

Pogranicznicy z Braniewa zlikwidowali hurtownię "fajeczek"

2022-04-26 7:43

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej wspólnie z policjantami Zarządu w Radomiu Centralnego Biura Śledczego Policji i funkcjonariuszami IV Referatu Prewencji w Ciechanowie Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie zlikwidowali kolejną hurtownię nielegalnych „fajeczek”. Wspólne działania służb doprowadziły do zatrzymania 52-latka z powiatu płockiego i ujawnienia ponad miliona sztuk białoruskich papierosów.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Braniewie wspólnie z kolegami CBŚP i KAS ujawnili w busie, który wjeżdżał na posesję  w powiecie płockim 220 tys. sztuk nielegalnych papierosów. Następnie przeszukano pomieszczenia mieszkalne i gospodarcze.

Z pozoru było to zwykle lustro i ściana z cegły. Wnikliwi funkcjonariusze odkryli za nimi tajemnicze drzwi, prowadzące do hurtowni nielegalnych papierosów. Tam znaleziono jeszcze ponad pół miliona sztuk wyrobów tytoniowych rożnych marek, oczywiście bez obowiązujących znaków skarbowych akcyzy. W tym samym czasie, druga grupa funkcjonariuszy przeszukała kolejną posesję wykorzystywaną przez „hurtownika”. 52-latek w pomieszczeniach gospodarczych trzymał 386 500 sztuk białoruskich papierosów.

Łącznie na dwóch posesjach i w busie ujawniono 1 128 000 sztuk wyrobów tytoniowych rożnych marek, bez obowiązujących znaków skarbowych akcyzy.

Mężczyzna z powiatu płockiego odpowie za nabywanie, przewożenie i przechowywanie nielegalnych papierosów  wartych ponad 830 tys. zł.

Dalsze czynności w sprawie prowadzą funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Braniewie.

Paweł Borys, Czy Polska zbankrutuje przez wojnę?

QUIZ. Co znaczą te słowa? Staropolszczyzna nie tylko dla znawców. Już 10/15 zaimponuje znajomym!

Pytanie 1 z 15
Kto to jest bękart?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE