Ponad 100 tys. sztuk papierosów chciał wypalić z przyjacielem

i

Autor: WMOSG Ponad 100 tys. sztuk papierosów chciał wypalić z przyjacielem

Ponad 100 tys. sztuk papierosów chciał wypalić z przyjacielem

2022-04-22 8:09

Mieszkańcy powiatu braniewskiego wpadli z białoruskimi papierosami, w trakcie rutynowej kontroli drogowej. Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Grzechotkach zabezpieczyli kolejne wyroby tytoniowe w mieszkaniu i garażu kierowcy. Łącznie zdeponowano ponad 100 tys. sztuk papierosów z białoruską banderolą.

W powiecie lidzbarskim, funkcjonariusze SG zatrzymali pojazd marki Volkswagen Golf, którego kierowcą był 50-letni mieszkaniec powiatu braniewskiego. Mężczyzna wraz z 54-letnim przyjacielem przewoził nielegalne białoruskie papierosy.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Grzechotkach ujawnili kolejne wyroby akcyzowe w mieszkaniu i pomieszczeniu gospodarczym 50-latka. Kierowca tłumaczył, że kupił białoruskie papierosy od nieznajomego, na własny użytek.

Szacunkowa wartość nielegalnego towaru wynosi prawie 77 tys. zł. Na poczet przyszłej kary zabezpieczono środki finansowe w kwocie 1 800 zł.

Teraz mężczyźni poniosą odpowiedzialność karno-skarbową.

Kulisy walki Fury-Whyte

QUIZ. Kultowe polskie seriale z lat 90. Ile z nich pamiętasz? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 15
Jak nazywał się lek, nad którym pracowali bohaterowie pierwszej polskiej telenoweli "W labiryncie"?
Quiz
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE