Policjanci z Braniewa wyjaśniają okoliczności potrącenia pieszej

i

Autor: KPP Braniewo Policjanci z Braniewa wyjaśniają okoliczności potrącenia pieszej

Policjanci z Braniewa wyjaśniają okoliczności potrącenia pieszej

2021-09-02 8:02

Policjanci z Braniewa wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na przejściu dla pieszych. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 54-latka kierująca oplem potrąciła pieszą, która znajdowała się na pasach. W chwili zdarzenia kierująca była trzeźwa. Piesza z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala. Czynności w tej sprawie trwają.

Oficer dyżurny braniewskiej komendy został powiadomiony o wypadku, do którego doszło na jednej z braniewskich ulic. Na miejsce natychmiast skierowano policjantów, medyków oraz strażaków. Pracujący na miejscu funkcjonariusze ustalili wstępnie, że jadąca oplem 54-latka potrąciła znajdującą się na pasach kobietę. Piesza z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala. Teraz okoliczności wypadku będą szczegółowo wyjaśniane przez kryminalnych. Policjanci przypominają i ostrzegają:

kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność,a dostrzegając pieszego zbliżającego się do przejścia powinni ustąpić mu pierwszeństwa. Należy pamiętać, że sam fakt korzystania z tzw.zebry nie upoważnia pieszego do wchodzenia na przejście bez upewnienia się, że nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Nie zapominajmy także, jak istotną rolę w kwestii naszego bezpieczeństwa, szczególnie w porze jesienno-zimowej, odgrywają odblaski. Ten niewielki element powoduje, że kierowcy mają szansę na znacznie szybszą reakcję, co bezpośrednio wpływa na podniesienie bezpieczeństwa pieszych.

Nowy Opel Astra - to już szósta generacja

QUIZ. 77 rocznica Powstania Warszawskiego. Przekrojowy test wiedzy o bohaterach

Pytanie 1 z 20
O której godzinie wybuchło Powstanie Warszawskie?