Policjanci z Braniewa zlikwidowali nielegalną bimbrownię

i

Autor: arch. KPP Braniewo Alkohol był wytwarzany w pustostanie na terenie jednej z miejscowości powiatu braniewskiego.

Policjanci z Braniewa zlikwidowali nielegalną bimbrownię

2023-02-02 6:57

Braniewscy kryminalni zlikwidowali nielegalną działalność polegającą na produkcji alkoholu. Był on wytwarzany w pustostanie na terenie jednej z miejscowości powiatu braniewskiego.

Z pozoru opuszczone gospodarstwo nie wskazywało, aby na jego terenie miało dziać się coś podejrzanego. Przypuszczenia policjantów okazały się jednak trafne. W trakcie przeszukań funkcjonariusze ujawnili około 500 litrów zacieru, z którego miał powstać alkohol, 20 litrów gotowego alkoholu oraz aparaturę służącą do jego wytwarzania. Ponadto zabezpieczonych zostało ponad 120 gramów suszu roślinnego, który okazał się marihuaną.

Nielegalna produkcja alkoholu

Jak ustalili policjanci, za nielegalnym procederem stał 49-letni mieszkaniec Lidzbarka Warmińskiego, który wykorzystując nieobecność właścicieli nieruchomości, założył w niej nielegalną działalność. Mężczyzna został zatrzymany, a następnie przedstawiono mu dwa zarzuty. Pierwszy dotyczył wyrobu alkoholu bez wymaganego zezwolenia, a drugi posiadania środków odurzających. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Wobec 49-latka został zastosowany dozór policji oraz poręczenie majątkowe. Grozi mu wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do 6 lat.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

Piosenki, które w 2023 kończą 20 lat. Do dziś są puszczane w radiach!
Sonda
Jak miesiąc jest najlepszy na narty w Polsce?