Policjant po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

i

Autor: KMP Elbląg Policjant po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Policjant po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

2022-06-21 7:27

Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie miał pewien kierowca, który próbował odjechać spod jednego z braniewskich sklepów. Nieodpowiedzialnego mężczyznę zatrzymał policjant wydziału kryminalnego, który w czasie wolnym od służby robił zakupy z synem. Teraz 66-latek nie uniknie już odpowiedzialności.

Braniewski kryminalny spędzał czas wolny od służby z rodziną. Kiedy po godz.18:00 wybrał się z synem na zakupy zwrócił uwagę na pewnego kierowcę. Zachowanie mężczyzny wskazywało, że mógł być pod działaniem alkoholu, a gdy próbował odjechać – funkcjonariusz postanowił uniemożliwić mu dalszą podróż.

Policjant zabrał 66-latkowi kluczyki i wezwał na miejsce umundurowany patrol. Od kierowcy było czuć alkohol, a wykonane chwilę później badanie jego stanu trzeźwości potwierdziło, że był pijany.

Okazało się, że 66-latek prowadził auto mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Co więcej, sprawdzenia w służbowych systemach wykazały, że mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania. Teraz nie uniknie już odpowiedzialności.

opr.as

Kładka pieszo-rowerowa coraz bliżej! Tak budują nową przeprawę przez Wisłę

QUIZ. Co to za gwara? Gdzie tak mówią, co to znaczy ? Wynik 10/15 to wielki sukces!

Pytanie 1 z 15
Na początek coś na rozgrzewkę... Bajtel to po śląsku