Półmetek wakacji z  Centrum Kulturalno-Bibliotecznym we Fromborku

i

Autor: arch. CKB Frombork Wakacyjne działania skupione są nie tylko na animacjach, ale również na zajęciach związanych z rozwojem czytelnictwa.

Półmetek wakacji z Centrum Kulturalno-Bibliotecznym we Fromborku

2021-08-10 13:43

Pierwszy miesiąc wakacji z Centrum Kulturalno-Bibliotecznym we Fromborku upłynął pod hasłem letniej, kolorowej i kreatywnej zabawy. Działania dotyczyły nie tylko Fromborka, ale i całej gminy. Podobnie jest w sierpniu. Wiemy co wydarzy się tam jeszcze do końca wakacji.

Wakacyjne przygody rozpoczęły się już w czerwcu Wieczorem Świętojańskim na plaży we Fromborku,

Przez cały lipiec połączone siły centrum kultury i biblioteki zaangażowane były w organizację kreatywnych wtorków podczas których konstruowano, malowano, lepiono i planowano.

Działania nie ograniczały się tylko do Fromborka

Objazdowe wakacje gościły w Krzywcu, Jędrychowie, Wielkim Wierznie, Nowych Sadłukach, Bogdanach, Drewnowie, Biedkowie, Narusie, Krzyżewie oraz Baranówce. Na początku sierpnia dzieci i młodzież z Fromborka spędzili cały dzień w miasteczku westernowym w Grudziądzu.

- Całodniowa zabawa w parku rozrywki na długo zostanie nam w pamięci – tak opisują wycieczkę najmłodsi uczestnicy.

Drugi miesiąc wakacji z kolejnymi atrakcjami

W poniedziałek, 9 sierpnia rozpoczął się kolejny turnus wakacyjny półkolonii dla najmłodszych. Tym razem zajęcia prowadzi aktorka  znana z Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu Irena Adamiak.

- Od 17 do 19.08 wyruszamy na wspólne spotkania do naszych sołectw – informują organizatorzy. Podobnie jak w lipcu spotkamy się 17 sierpnia w Krzywcu, Jędrychowie, Wielkim Wierznie. 18 sierpnia zagościmy w Nowych Sadłukach, Bogdanach, Drewnowie, Biedkowie. 19 sierpnia przybędziemy do Narusy, Krzyżewa oraz Baranówki.

Centrum Kulturalno-Biblioteczne będzie można spotkać także podczas tegorocznej edycji Copernicus Open - Festiwalu Nauki i Sztuki, który we Fromborku odbywać się będzie w dniach 19-22.08.br.

  • 20 sierpnia o godz. 14.00 CKB zaprasza na Kreatywny warsztat DIY – źródło nieskończonej zabawy na dziedzińcu katedralnym.
  • 21 sierpnia CKB stworzy puzzle malarskie.

- W okolicach wzgórza katedralnego rozstawimy sztalugi i jak prawdziwi malarze stworzymy dzieło, które będzie później eksponowane na fromborskich wystawach. Co Wy na to? Przyłączycie się do naszych zajęć?

Podobnie jak w ubiegłym roku Centrum Kulturalno-Biblioteczne zakończy wakacje pod gwiazdami zapraszając na rodzinne Kino plenerowe w ostatni piątek sierpnia.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Tak wyglądał ślub Antka Królikowskiego i Joanny Opozdy!

Quiz. Najważniejsze wydarzenia w Polsce po 2000 roku. Pamiętasz je?

Pytanie 1 z 15
Papież Jan Paweł II zmarł w 2005 roku. Pamiętasz w jaki dzień?