Powiat braniewski: uwaga na lód. Może być niebezpiecznie

i

Autor: arch. KP PSP Braniewo Strażacy na lodzie.

Powiat braniewski: uwaga na lód. Może być niebezpiecznie

2022-12-27 11:52

Strażacy przestrzegają mieszkańców powiatu braniewskiego przed wchodzeniem na lód. Sami ćwiczą, żeby zawsze sprawnie i szybko pomagać.

Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie w ramach doskonalenia zawodowego przeprowadzili cykl szkoleń z ratownictwa lodowego. Celem ćwiczeń było przypomnienie i utrwalenie wiedzy ratowników z zakresu zasad bezpieczeństwa oraz zagrożeń, jakie mogą wystąpić w trakcie prowadzenia działań ratowniczych na zbiornikach wodnych w sezonie zimowym.

Strażacy na lodzie

W grudniu zima dała o sobie znak. Sypnęło śniegiem, mróz "zaszczypał" w nosy. Długo to jednak nie trwało. Temperatura wzrosła, a warstwa lodu, która pojawiła się na okolicznych zbiornikach wodnych m.in. na stawie przy ul. Długiej w Braniewie jest cienka i wejście na lód z dużym prawdopodobieństwem może skończyć się zimną kąpielą. Jak co roku strażacy przestrzegają mieszkańców powiatu braniewskiego przed wchodzeniem na lód w takich miejscach, a sami ćwiczą, żeby zawsze sprawnie i szybko pomagać. 

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

75-letnia Halina Frąckowiak wciąż zachwyca: Nie mam żadnego problemu z wiekiem!
Sonda
Czy masz niebezpieczną pracę?