Prace z Braniewa na wystawie w wiecznym mieście

i

Autor: fanpejdż Tomasz Sielicki Burmistrz Braniewa Prace z Braniewa na wystawie w wiecznym mieście

kultura

Prace z Braniewa na wystawie w wiecznym mieście

2024-05-08 11:35

Na ekspozycji prezentowanej w Kościele św. Stanisława w Rzymie znalazły się prace, które powstały w Braniewie i w okoliach podczas pleneru malarskiego.

W Stolicy Apostolskiej  odbywa się Międzynarodowa Konferencja Naukowa organizowana przez Papieski Uniwersytet Gregoriański w Rzymie oraz Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie.

W ramach wydarzenia prezentowana jest wystawa stanowiąca formę uczczenia 520. rocznicy urodzin kardynała Stanisława Hozjusza.  Prace prezentowane na wystawie powstały w Braniewie i okolicach, w trakcie pleneru malarskiego „XVI Warmińskie Spotkania Twórcze – śladami kardynała Stanisława Hozjusza”, który odbył się w dniach 10–14 kwietnia 2024 r. Udział wzięli w nim: Marzenna Otto, Małgorzata Czaplińska, Bogumił Burdalski, Barbara Krajnik, Gabriela Badurek, Barbara Wojtanowska, Bogusław Gromadzki, Lubomira Wacławska, Małgorzata Grabowska-Flak, Anna Oryniak. Zaproszeni artyści tworząc obrazy inspirowali się historią Stanisława Hozjusza - wybitnej postaci „złotego wieku, biskupem warmińskim oraz pierwszym kardynałem warmińskim, zasłużonym dla Braniewa.

Na tym prestiżowym wydarzeniu Braniewo reprezentuje delegacja na czele z ks. prał. Leszkiem Galicą, Agnieszką Sielicką, Wiceburmistrz Anną Kapustą i Dyrektor Braniewskiego Centrum Kultury Anną Kowalczyk.

Wystawa już wkrótce będzie do obejrzenia także w Braniewie.

Nie żyją dwie legendy polskiej muzyki

QUIZ programy kulinarne - Czy pamiętacie te gwiazdy gotowania? Wszyscy ich oglądali!

Pytanie 1 z 10
O kim powstała popularna i śmieszna piosenka, która zdobyła miliony widzów na Youtube? Chodzi o znanego kucharza z internetu